دلایل افت فروش ساعت های هوشمند

با وجود پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال 2017 و تولید انبوه انواع دستگاه های پوشیدنی ، افت فروش ساعت های هوشمند یکی از مشکلاتی بود که شرکت های تکنولوژی را درگیر کرده بود.

یک گزارش جدید از شرکت تحقیقاتی eMarketer نشان می‌دهد که با وجود یک سال پر از ساعت، لباس و جواهرات هوشمند جدید و ردیاب فعالیت های تناسب اندام، رشد بازار دستگاه های پوشیدنی هوشمند هنوز در حال کاهش است. در حقیقت یکی از عوامل افت فروش ساعت های هوشمند را می‌توان ظهور اسپیکر های هوشمند دانست. سیندی لیو تحلیل گر eMarketer در گزارش خود نوشت:

به جز آن دسته از افراد که محصولات را در روزهای اول تهیه کردند، دیگر مصرف‌کنندگان هنوز به دنبال یک دلیل برای توجیه هزینه یک ساعت هوشمند هستند؛ هزینه‌ای که گاهی اوقات به اندازه یک گوشی هوشمند خواهد بود . البته اسپیکر های هوشمند به دلیل این که قیمت پایین تری نسبت به وسایل نامبرده دارند برای روزهای تعطیل پایان سال میلادی انتخاب بهتری به شمار خواهند رفت.

آغاز افت فروش ساعت های هوشمند از 3 سال پیش

سال گذشته eMarketer برآورد خود از افرادی که از دستگاه های پوشیدنی استفاده می‌کنند را کاهش داد.  این شرکت در اکتبر سال 2015 تخمین زد که مصرف دستگاه های هوشمند در سال بعد از آن یعنی 2016 در امریکا به 60 درصد خواهد رسید؛ اما این پیش‌بینی اشتباه بود به طوری که تنها شاهد24.7 درصد رشد فروش دستگاه های پوشیدنی در سال 2016 بودیم.

افت فروش ساعت های هوشمند

انتظار می رود که سال 2018 نیز سالی ناامید کننده برای دستگاه های پوشیدنی باشد و باز هم شاهد افت فروش ساعت های هوشمند باشیم. در حال حاضر، طبق پیش‌بینی eMarketer رشد فروش این دستگاه ها در سال 2018 به 11.9 درصد خواهد رسید و در سال 2019 این عدد به زیر 10 درصد نیز می‌رسد.

هر گونه رشدی که ما در کاربردهای پوشیدنی خواهیم دید، عمدتاً از کاربران جدید ساعت های هوشمند خواهد بود. با این حال، بازار های پوشیدنی هنوز هم با وجود دستگاه های سلامتی و تناسب اندام توانسته‌اند بازار را حفظ کنند. با این حال هنوز هم شاهد دستگاه پوشیدنی خیلی خاصی نبودیم تا بتواند نظر عموم را به خود جلب کند – سیدنی لیو

درحالی که دستگاه های پوشیدنی رشد فروش اندکی دارند، هنوز هم افراد زیادی هستند که از این دستگاه ها استفاده می‌کنند. به گفته eMarketer، هر ماه 50 میلیون کاربر در امریکا این دستگاه ها را مورد استفاده قرار می‌دهند که این رقم 20 درصد از کل جمعیت امریکا است. البته اگر به چشم مقایسه به آن نگاه کنیم، 77 درصد از کل جمعیت امریکا از گوشی های هوشمند استفاده می‌کنند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید