forza-chiron-one1-drag-race.jpg

برخلاف ویرون، بوگاتی شیرون هنوز تشنه سرعت بوده و ما هم شدیداً به دنبال مقایسه و درگ این خودرو با قوی‌ترین هایپرکارهای دنیا هستیم.


در روی کاغذ، شاهد مشخصات احساس‌برانگیز شیرون هستیم. پیشرانه 16 سیلندر 8 لیتری این ابر خودرو قدرت 1500 اسب بخاری و گشتاور 1600 نیوتون متری داشته و این قدرت روی جاده به شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت کمتر از 2.5 ثانیه و حداکثر سرعت 420 کیلومتر در ساعتی ترجمه می‌شود.


تنها نقطه‌ضعف این خودرو وزن حدود 2 تنی است درحالی‌که یکی از رقبای قدرتمند شیرون یعنی کونیگ زگ One:1 تنها 1360 کیلوگرم می‌باشد.

2015 Koenigsegg One:1
این هایپرکار سوئدی از نظر قدرت نیز چیزی کم ندارد. پیشرانه این خودرو قدرت 1360 اسب بخاری و گشتاور 1371 نیوتون متری داشته و به لطف نسبت قدرت به وزن در برابر شیرون حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن دارد. دیگر نکته برجسته درباره کونیگ زگ اینکه One:1 می‌تواند تنها در 20 ثانیه از سکون به سرعت 400 کیلومتر در ساعت رسیده و سپس تنها در 10 ثانیه به سرعت صفر برسد.

Bugatti Chiron
خب با این تفاسیر کدام یک از این دو خودرو در مسابقه درگ برنده خواهند شد؟ بنا به مشاهدات صورت گرفته در فورزا موتور اسپورت 7، برنده کونیگ زگ One:1 است که حدود 1 ثانیه سریع‌تر بوده است. این فاصله زمانی در دنیای هایپرکارها کاملاً زیاد است مخصوصاً اینکه شیرون به لطف سیستم چهار چرخ محرک خود کشش فوق‌العاده‌ای دارد.

2015 Koenigsegg One:1
اگرچه بازی‌های ویدئویی همیشه بهتر و بهتر می‌شوند اما همیشه درست نیستند. تا زمانی که این دو خودرو در دنیای واقعی با یکدیگر سرشاخ نشوند مجبوریم همچنان در دنیای مجازی به مقایسه آن‌ها بپردازیم

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید