whatsapp

درخواست برای توقف رمزنگاری واتس اپ مدتی پیش توسط دولت هند مطرح شد، اما این شرکت به عنوان زیر مجموعه‌ای از فیس بوک آن را رد کرد. اما دلیل دولت هند برای از بین رفتن رمزنگاری سرتاسری واتس اپ چیست؟

رمزنگاری پیام‌رسان‌ها، که امروز بیشتر انسان‌های روی کره زمین از آن‌ها استفاده می‌کنند، قابلیت بسیار خوبی تلقی می‌شود، چرا که سبب می‌شود هیچ شخص یا شرکت دیگری حتی شرکت توسعه‌دهنده قادر به دسترسی به اطلاعات شما و پیام‌های رد و بدل شده نباشد. اما توقف رمزنگاری واتس اپ و دیگر برنامه‌ها یک بدی نیز دارد.

همه کاربران برای مقاصد خوب از این پیام‌رسان‌ها استفاده نکرده و پیام‌هایی را از طریق آن‌ها رد و بدل می‌کنند که باید توسط نهادهای قضایی تحت تعقیب قرار بگیرند، اما امکان انجام چنین کاری وجود ندارد. ممکن است درباره قتل و یا یک سرقت بزرگ، شواهد زیادی در پیام‌های رد و بدل شده توسط افراد مجرم وجود داشته باشد، اما دادگاه به خاطر رمزنگاری واتس اپ و یا بیشتر پیام‌رسان‌های موبایل دیگر، قادر به دسترسی به پیام‌ها نیست.

دولت هند: رمزنگاری واتس اپ را متوقف کنید

با توجه به همین نیازها، دولت هند مدتی پیش از این پیام‌رسان درخواست کرده بود به رمزنگاری واتس اپ به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایل دنیا پایان بدهد. اما شرکت این درخواست را رد و اعلام کرد آن‌ها همچنان به حفظ امنیتی و حریم خصوصی کاربران پایبند خواهند ماند، به همین دلیل بستر پیام‌رسانی واتس اپ باز هم برای تمامی کاربران رمزنگاری شده باقی می‌ماند.

واتس اپ ویژگی‌هایی را برای جلوگیری از پراکنده شدن اطلاعات ناصحیح دانلود کرد، اما این چیزی نیست که دولت هند در پی آن است. مسئولان دولتی این کشور اعلام کردند موافقت نشدن با درخواست آن‌ها، ممکن است عواقب حقوقی برای واتس اپ در پی داشته باشد. البته این تنها درخواست هند از یک شرکت آمریکایی نبوده است.

مدتی پیش آن‌ها از اپل خواستند یک برنامه ضد اسپم را در اپ استور قرار بدهد تا به نگرانی‌های آن‌ها درباره حریم خصوصی پایان بدهد، اما این شرکت از انجام آن خودداری کرد. نرم افزار یاد شده به اندازه‌ای برای دولت هند اهمیت دارد که به خاطر رد درخواست توسط اپل، ممکن است به زودی از واردات آیفون به هند جلوگیری شود.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید