More-lawsuits-against-Apple-over-iPhone-slowdowns-one-demands-1-trillion.jpg

در میان شکایت‌های برخی کاربران از اپل بابت کاهش سرعت آیفون های قدیمی ، غرامت یک تریلیون دلاری نیز به چشم می‌خورد. اما آیا اپل باید چنین پولی را پرداخت کند؟

ماه گذشته، هزاران نفر از کاربران گوشی های آیفون سرانجام متوجه شدند که در حقیقت، کاهش سرعت آیفون های قدیمی به صورت عمدی توسط اپل انجام می‌شود. به نظر می‌رسد این موضوع با سیستم عامل آی او اس ارتباطی نداشته و به مشکلات مربوط به باتری و نحوه کنترل آن توسط اپل مربوط می‌شود. از آنجایی که طول عمر باتری‌های لیتیوم یونی محدود بوده و ظرفیت آنها در طول زمان کاهش پیدا می‌کند، اپل از یک مکانیسم ایمنی استفاده کرد. اگر ظرفیت یک باتری به کمتر از 80 درصد آن برسد، سخت افزار آیفون دائما ضعیف خواهد شد. در این صورت، همراه با حل مشکلات مربوط به خاموش شدن تصادفی دستگاه، سرعت گوشی نیز کاهش خواهد کرد.

اگرچه این موضوع منطقی به نظر می‌رسد، اما بسیاری از کاربران را عصبانی کرده است. اپل این موضوع را تا زمانی که دست آن رو شود، افشا نکرد! تعداد زیادی از کاربران با تجربه کاهش سرعت آیفون های قدیمی ، مجبور به خریداری دستگاه جدید شدند. این در حالی‌ست که اگر آنها از این موضوع اطلاع داشتند، ممکن بود تنها به تعویض باتری بسنده کنند.

کاهش سرعت آیفون های قدیمی

در حال حاضر تعداد شکایت‌های افراد مختلف از اپل به 9 رسیده که یکی از آنها مبلغ بسیاری بالایی را به عنوان غرامت درخواست کرده است. ویولتا میلیان (Violetta Mailyan) و تیم وکلای او، خواستار پرداخت مبلغی در حدود هزار میلیارد دلار (999 میلیارد و 999 میلیون و 999 هزار دلار) از سوی اپل هستند.

جدای از این رقم بسیار بالا، شرح دادخواهی نیز در نوع خود جالب است. به گفته این افراد، کاهش سرعت آیفون های قدیمی سبب استفاده نکردن کاربران از این تلفن های هوشمند شده است. اپل به دنبال فریب کاربران و عدم مطلع کردن آنها از مشکل موجود، آنها را به جای تعمیر دستگاه، غیر مستقیم به خرید یک موبایل جدید تشویق کرده است. از آنجایی که واقعا هیچ راهی برای پیدا کردن علت این موضوع نیز وجود ندارد، می‌توان کاهش سرعت آیفون های قدیمی را تصمیمی عمدی در نظر گرفت.

تمامی این موارد درست هستند. اما آیا خانم میلیان می‌تواند اهالی کوپرتینو را مجبور به پرداخت یک تریلیون دلار کند؟

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید