۲۰۱۸-Mazda6-front-side-view-parked.jpg

بنا به گفته آژانس حفاظت محیط‌زیست آمریکا (EPA)، خودروهای جدید در آمریکا قدرتمندتر و کم‌مصرف‌تر از قبل می‌شوند.


این موسسه در داده‌های مدل سال ۲۰۱۶ خود تأیید کرده که مصرف سوخت متوسط تمامی خودروهای شخصی برابر با ۹٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر بوده که اندکی کمتر از سال ۲۰۱۵ می‌باشد. همچنین قدرت متوسط پیشرانه خودروهای جدید به ۲۳۰ اسب بخار رسیده که ۱ واحد نسبت به سال قبل از آن افزایش را نشان می‌دهد. هر دو عدد یاد شده رکورد جدیدی در تاریخ هستند.


اما رکوردها همین‌جا خاتمه نمی‌یابند زیرا میزان دی‌اکسید کربن تولیدی متوسط نیز در سال ۲۰۱۶ به ۳۵۹ گرم در هر ۱٫۶ کیلومتر رسیده که ۲ گرم کمتر از سال ۲۰۱۵ می‌باشد.


دیگر داده جالب توجه منتشر شده این حقیقت است که حدود یک‌چهارم خودروهای مدل سال ۲۰۱۷ قبلاً توانسته‌اند به اهداف وضع شده برای مدل ۲۰۲۰ دست یابند. EPA تخمین زده که ۲۶ درصد خودروهای مدل سال ۲۰۱۷ توانسته‌اند به اهداف دی‌اکسید کربن تولیدی مدل سال ۲۰۲۰ دست یافته یا از آن بالاتر هم بروند.


از میان سیزده خودروساز بزرگ، EPA نتیجه گرفته که مزدا کمترین میزان آلایندگی دی‌اکسید کربن و کمترین میزان مصرف سوخت را داشته و پس از آن نیز کمپانی‌های هیوندای، هوندا، سوبارو و نیسان با فاصله کمی در تعقیب مزدا هستند.

مزدا 6 2018
سخن پایانی اینکه از میان ۱۳ خودروساز بزرگ حاضر در آمریکا ۷ کمپانی کاهش دی‌اکسید کربن و بهبود میزان مصرف سوخت محصولات مدل سال ۲۰۱۶ خود را داشته‌اند.

 

pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here