leafcharging.jpg

یک عضو مجلس ایالت کالیفرنیای آمریکا نهایتاً لایحه پیشنهادی خود را که فروش خودروهای جدید با پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی را ممنوع می‌کند معرفی نمود.


فیل تینگ چند ماه است که درباره پیشنهاد خود صحبت می‌کند و اگر این پیشنهاد نهایتاً به قانون تبدیل شود جزئیات بیشتری از آن را خواهیم فهمید.


این لایحه که قانون خودروهای سبز 2040 خوانده می‌شود فروش خودروهای جدیدی که بدون آلایندگی نباشند را ممنوع خواهد کرد. این پیشنهاد از اول ژانویه سال 2040 عملیاتی می‌شود و به‌طور مؤثری فروش خودروهایی که فاقد قوای محرکه الکتریکی یا سلول سوختی باشند را ممنوع خواهد کرد. لایحه موردبحث همچنین می‌گوید خودروهای بدون آلایندگی نمی‌توانند هیچ آلایندگی‌ای را در شرایط گوناگون تولید کنند.

مطالب خواندنی : پشت چراغ‌قرمز تولید برای آلفارومئو ۴C کوادروفولیو

honda-brachmann-hydrogen
عصاره اصلی این لایحه تنها چند جمله بوده و شامل خودروهای تجاری با وزن بیشتر از 4535 کیلوگرم نخواهد بود. همچنین خودروهایی که در تملک شهروندان ایالت‌های دیگر باشند از شمول این قانون خارج خواهند بود.

2014-bmw-i3-charging-station
تینگ در کنفرانس خبری گفته است:

کالیفرنیا سابقه طولانی در حفاظت از محیط‌زیست و سلامت عمومی از طریق سیاست‌های خاص و نوآوری‌های فنی داشته است؛ اما زمان آن رسیده که ما مسیر حمل‌ونقل بدون آلایندگی را شفاف کنیم و قدمی بزرگ به سوی دستیابی به اهداف کاهش آلایندگی برداریم.

تینگ ادعا می‌کند خودروهایی که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند مسئول حدود 40 درصد از گازهای گلخانه‌ای کالیفرنیا بوده و پیشنهاد او مکانیسمی برای تضمین این بوده که آینده‌ای بهتر در انتظار کالیفرنیایی‌ها خواهد بود.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید