خداحافظی تویوتا پریوس V از آمریکا

[ad_1]آیا تاکنون توجهی به تویوتا پریوس V کرده‌اید؟ خب اگر توجهی هم نکرده باشید چیزی را از دست نداده‌اید زیرا تویوتا می‌خواهد این خودرو را از بازار خودرویی آمریکا حذف کند.

تویوتا پریوس V
پریوس V که به نوعی نسخه استیشن/مینی ون از خودروی هیبریدی محبوب تویوتا محسوب می‌شود یکی از کم‌فروش‌ترین اعضای خانواده پریوس است. ماه گذشته تنها 652 دستگاه پریوس V در آمریکا فروخته شده که حتی کمتر از هاچبک پریوس C با فروش 900 دستگاهی می‌باشد.

تویوتا پریوس V
سخنگوی تویوتا می‌گوید:

پس از شش سال حضور در آمریکا و فروش حدود 160 هزار دستگاهی، این تصمیم برای خاتمه عرضه پریوس V در آمریکا و پورتوریکو از دسامبر سال جاری اجرایی می‌شود.

تویوتا پریوس V
دلیل عدم عرضه این خودرو به شاسی‌بلند راو 4 هیبریدی نیز مربوط می‌شود که ماه پیش فروش بیش از 5 هزار دستگاهی داشته است. ظاهراً خریداران آمریکایی به یک کراس اوور هیبریدی بیشتر علاقه‌مند هستند تا یک استیشن یا مینی ون هیبریدی.

تویوتا پریوس V
اگرچه مصرف سوخت پریوس V بسیار کمتر از راو 4 هیبرید است اما این خودرو طراحی کراس اووری بسیار محبوب‌تری داشته و از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد.

تویوتا پریوس V
پریوس V تنها مینی ون هیبریدی نیست که در بازار آمریکا به پایان راه خود می‌رسد. فورد نیز مدل‌های C-Max هیبرید و C-Max انرژی پلاگین هیبرید را از بازار آمریکا حذف کرده است. این دو خودرو تقریباً در یک زمان عرضه شده و همزمان باهم از بازار خداحافظی کردند.

تویوتا پریوس V

 

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید