خداحافظی با رینگ‌های آلومینیومی محصولات ایران‌خودرو

پس از حذف بی‌سروصدای رینگ آلومینیومی از سمند LX و البته حذف پرحاشیه و پر سر و صدای زه بغل پراید (که البته اعتراض‌ها به آن‌هم به جایی نرسید)، ایران‌خودرو در جدیدترین اعلامیه‌ی خود خبر از حذف رینگ آلومینیومی برخی از محصولات پرفروش خود داده است.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

Dongfeng H30 Cross
آن‌طور که گفته می‌شود کمبود مواد اولیه تولید آلومینیوم باعث شده تولید رینگ‌های آلومینیومی در داخل کشور مقرون به صرفه نباشد و از این پس محصولات این خودروساز با رینگ فولادی و قالپاق عرضه خواهد شد.

مطالب خواندنی : پنج هزار کیلومتر با پژو 206 SD مدل 1396


از جمله محصولاتی که دیگر با رینگ‌های آلومینیومی در دسترس نخواهند بود می‌توان به دنا معمولی، پارس TU5، دانگ فنگ H30 کراس، پژو 207 دنده‌ای، سمند توربو و سورن ELX اشاره کرد.


مشخص نیست که آیا رینگ‌های آلومینیومی و حتی زه بغل پراید پیش از این به عنوان یک آپشن روی محصولات دو خودروساز بزرگ کشور نصب بودند و یا اینکه جزو تجهیزات استاندارد (!) آن‌ها محسوب می‌شدند. درهرحال بهتر است شفاف‌سازی درباره حذف این موارد و تأثیر آن‌ها روی قیمت خودروها صورت پذیرد.


این موضوع هم یکی دیگر از نشانه‌های بازار انحصاری و بی‌رقیب خودروسازان در کشور است. جایی که یک خودروساز کوچک‌ترین احترامی به حقوق مشتری قائل نبوده و به جای پیشرفت و نصب جدیدترین تجهیزات ایمنی و رفاهی روز، در قدم‌هایی معکوس و رو به عقب اقدام به حذف پیش پا افتاده‌ترین قطعات یک خودرو می‌کند.

peugeot 207i
البته بر خودروسازان نیز نمی‌توان خیلی خرده گرفت چه آنکه اگر خود ما نیز چنین بازار بی‌رقیب و خریدارانی کاملاً مشتاق و دست به نقد را پیش روی خود می‌دیدیم، رینگ و زه که سهل است، شاید خودرو را بدون لاستیک و صندلی هم عرضه می‌کردیم!

راستی، از دیروز پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو با قیمت نامشخص و زمان تحویل تا آبان سال آینده شروع شد. متاسفانه میلیونها خریدار با وجود شرایط دشوار خرید، از همان ابتدا مشتاقانه وارد سایت این شرکت شدند و تعداد معدودی از آنها هم موفق به تکمیل حرید شدند…

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید