fastest-shed.jpg

همه‌چیز با یک تصمیم ساده شروع شد؛ اینکه کوین نیکس (Kevin Nicks) ۵۲ ساله اهل «چیپینگ نورتون» از آکسفوردشایر انگلستان، تصمیم گرفت که فولکس‌واگن پاسات خود را دور نیندازد و به جای این کار، خودرو را به یک خانه متحرک کاملاً مجهّز بر روی چرخ‌ها تبدیل کند؛ چیزی که فراتر از زندگی‌کردن بر روی یک ون جاده‌ای است.


«نیکس» بر روی این خودروی قدیمی، یک سقف ساخت و برای این منظور، ۷ ماه زمان و در حدود ۶۵۰۰ دلار هزینه صرف کرد. این خانه به طور کامل از فریم‌های فولادی استفاده می‌کند که بخش عمده‌ای از وزن ۲ هزار کیلوگرمیِ آن را تشکیل می‌دهند. در جلوی «کاپوت» درب جلو، پیشرانه پاسات قرار دارد که یک موتور 2.8 لیتری V-6 است. به گفته «نیکس»، این خانه متحرک، قدرتی در حدود ۲۰۰ اسب‌بخار در اختیار دارد. امّا این یک سرپناه معمولی بر روی چرخ‌ها نیست. این خانه جاده‌ای برای ثبت رکورد سرعت ساخته شده و «نیکس» برای اضافه کردن بوست، یک کیت انژکتور «نیتروس-اکسید» به آن اضافه کرده است. وی در این زمینه می‌گوید:

به من می‌گویند که این کار دیوانگی است، برخی دیگر می‌گویند که هوشمندانه و زیرکانه است. خیلی‌ها از من می‌پرسند که چرا این کار را انجام داده‌ام. امّا برای من چیز خوبی است؛ چرا که باعث آمدن لبخند به چهره‌ی خیلی از مردم می‌شود.


این وسیله، لبخند «نیکس» را نیز در پی دارد و شاید این بهترین توضیح در مورد آن باشد. در طول سفر اخیر «نیکس» که در فاصله شمال تا جنوب بریتانیا، یعنی از «لندز اِند» تا «جان اُ گروتز» به منظور جمع‌آوری کمک برای آسایشگاهی که از مادر مریضش مراقبت می‌کند، انجام شد، وی در رقابت‌های قهرمانی «ویلی اَند تاپ اسپید» در نورث یورک‌شایر انگلستان توققی داشته و هدفش شکستن رکورد قبلی سرعت خانه متحرک و رسیدن به سرعت بالای ۱۰۰ مایل یا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت بوده است. البته «نیکس» نتوانست به این هدف سه رقمی برسد، امّا سرعت 155.834 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرد که حدود 14 کیلومتر بهتر از رکورد قبلی (متعلق به خودش) بود.


در حال حاضر، «نیکس» هیچ‌گونه برنامه تعریف‌شده آینده‌ای برای این خانه متحرک ندارد، امّا از هم‌اکنون می‌توان حدس زد که سال آینده، وی باز هم به تلاشی دیگر دست خواهد زد؛ چرا که اگر کسی اولین بار اسیر جو مسابقه شود، دیگر نمی‌تواند از آن دست بردارد. به منظور رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت، شاید بهتر است یک عنصر مهم به این هیولای غیرعادی اضافه کند؛ یک توربوشارژر.

 

 

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید