حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ در نسل آینده گوشی‌های پرچمدار

تولید انبوه حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ آغاز شد. در ادامه با تمامی جزئیات این حافظه مخصوص نسل آینده گوشی ها و تبلت های پرچمدار آشنا شوید.

 

سامسونگ الکترونیکس، پیشرو در تکنولوژی‌های پیشرفته حافظه روز گذشته رسما تولید انبوه حافظه 512 گیگابایتی جاسازی شده در راه حل Universal Flash Storage را برای استفاده در نسل آینده گوشی های هوشمند آغاز کرد. حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ با استفاده از چیپ‌های 64 لایه‌ای 512 گیگابیتی V-NAND، ظرفیت حافظه بی‌نظیری را به ارمغان آورده و می‌تواند با تکیه بر عملکرد عالی خود در گوشی ها و تبلت های پرچمدار آینده مورد استفاده قرار گیرد.

“Jaesoo Han” مدیر فروش و بازاریابی بخش حافظه در سامسونگ الکترونیکس در این باره می‌گوید:

حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ مبتنی بر eUFS بهترین راه حل حافظه‌ها، با توجه به محدودیت‌هایی در عملکرد سیستم که ممکن است با استفاده از میکرو اس دی پیش بیاید برای نسل آینده گوشی های بالارده خواهد بود. سامسونگ با فراهم آوردن تسهیلات اولیه و پایدار مربوط به این حافظه پیشرفته جاسازی شده، در تلاش است تا به موقع آن را در اختیار تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در سراسر جهان قرار دهد تا از آن در نسل‌های بعدی گوشی های هوشمند خود استفاده کنند.

این حافظه موبایلی به لطف استفاده از 8 چیپ 512 گیگابیتی 64 لایه V-NAND می‌تواند یک گوشی پرچمدار را قادر به ذخیره 130 ویدیو کلیپ 10 دقیقه‌ای 4K Ultra HD کند. این درحالیست که یک حافظه 64 گیگابایتی eUFS‌ می‌تواند 13 ویدیو کلیپ با اندازه‌ای یکسان را ذخیره کند.

حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ

به منظور حداکثر رساندن عملکرد و بهره‌وری انرژی، حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ از مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های اختصاصی جدید بهره می‌برد. چیپ جدید 64 لایه‌ای این حافظه از طراحی مدار پیشرفته‌ و تکنولوژی جدید مدیریت قدرت بهره می‌برد که موجب کاهش ناچیز در افزایش مصرف انرژی شده، در حالی که حافظه 512 گیگابایتی از سلول‌های دو برابری در مقایسه با مدل 256 گیگابایتی برخوردار است. علاوه بر این، تراشه کنترل حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ فرآیند نقشه برداری را برای تبدیل آدرس بلوک‌های منطقی به بلوک‌های فیزیکی سرعت می‌بخشد.

عملکرد خیره کننده حافظه موبایلی 512 گیگابایتی سامسونگ در خواندن و نوشتن

این حافظه موبایلی همچنین از عملکرد قدرتمندی در خواندن و نوشتن برخوردار است. سرعت خواندن حداکثری 860 مگابیت بر ثانیه و سرعت نوشتن حداکثری 255 مگابیت بر ثانیه‌ای این حافظه 512 گیگابایتی به شما اجازه خواهد داد تا یک فیلم 5 گیگابایتی فول اچ دی را تنها در عرض 6 ثانیه به یک حافظه SSD انتقال دهید که هشت برابر سریع‌تر از یک کارت میکرو اس دی معمولی است. در انتها باید به عملکرد خواندن اپلیکیشن‌ها اشاره کرد که شبیه به نسل پیش چیزی بین 42.000 و 40.000‌ آی آپس (یکی از سنجش‌های عملکرد متداول می‌باشد که برای ارزیابی وسایل ذخیره سازی کامپیوتر) خواهد بود.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید