The-winners-of-the-33rd-Festival-Automobile-International-have-been-announced.jpg

سی و سومین فستیوال بین‌المللی خودرو هفته گذشته در پاریس برگزار شد و جوایز این رویداد که به اسکار دنیای خودرو معروف است به برگزیدگان اهدا شد. جوایز این رویداد مهم طراحی خودرو عبارت‌اند از: زیباترین‌های دنیای خودرو در سال، زیباترین سوپرکار سال، زیباترین کانسپت سال، جایزه خودروهای شهری آینده‌نگرانه، زیباترین تبلیغات خودرویی سال و البته دو جایزه انفرادی. یکی از این جوایز انفرادی به گری مک گاورن از لندروور به عنوان طراح سال و دیگر نیز به کارلوس گوسن مدیرعامل اتحاد رنو-نیسان اهدا شده است.

  • زیباترین خودروی سال

برنده: آلپاین A110
 آلپاین A110
کوپه اسپورت سبک‌وزن و دونفره آلپاین A110 که اولین بار در نمایشگاه ژنو 2017 معرفی شد توسط مردم به عنوان زیباترین خودروی سال 2017 انتخاب شد.

مدیرعامل گروه رنو-نیسان کارلوس گوسن درباره این جایزه گفته است:

احیای چنین خودروی اسپورت و نمادین یک چالش مهم برای ما بود و ما می‌خواستیم A110 یک خودروی مدرن و تکنولوژیک و در عین وفادار به میراث منحصربه‌فرد خود باشد.

گوسن ادامه می‌دهد:

ما به شور و هیجانی که A110 نه تنها در وطن خود فرانسه بلکه در کل گروه رنو ایجاد کرده بسیار افتخار می‌کنیم. این جایزه برای همه آن‌هایی که در دوره‌ای 5 ساله مشغول توسعه این خودرو بوده‌اند بسیار الهام‌بخش بوده و انرژی ویژه‌ای را به این نماد زیبایی فرانسوی تزریق می‌کند.

آلپاین A110 در فرانسه طراحی و ساخته شده و از ساختار سبک‌وزن آلومینیومی و پیشرانه 4 سیلندر 1.8 لیتری استفاده می‌کند.

رتبه دوم: ب ام و X2

 

رتبه سوم: DS 7 کراس بک

 

دیگر فینالیست‌های زیباترین خودروی سال 2017: ولوو XC60، جگوار E-Pace، مزدا MX-5 RF

  • زیباترین سوپرکار سال 2017

برنده: مک لارن 720S
مک لارن 720S
برخلاف رأی‌گیری عمومی برای انتخاب زیباترین خودروی سال، زیباترین سوپرکار سال 2017 توسط هیئت داوری 17 نفره انتخاب شده و البته بهای خودروهای شرکت کننده در این بخش باید بیش از 60 هزار پوند باشد. مک لارن 720S به عنوان برنده این بخش انتخاب شده است. دیگر فینالیست‌ها عبارت‌اند از: استون مارتین V8 ونتیج، فراری پورتوفینو و پورشه پانامرا.

دیوید گیلبرت مدیر اجرایی مک لارن در اروپا پس از دریافت این جایزه می‌گوید:

انتخاب 720S به عنوان زیباترین سوپرکار سال 2017 برگ افتخار دیگری را به ویترین افتخارات مک لارن اضافه کرد. این خودرو از زمان معرفی در نمایشگاه ژنو 2017 تاکنون تحسین‌های زیادی را برانگیخته است. انتخاب به عنوان زیباترین سوپرکار جهان نشان دهنده همکاری تیمی فوق العاده طراحان در خلق خودرویی است که نظر داوران را به خود جلب نموده است.

  • زیباترین خودروی مفهومی (کانسپت) سال 2017

برنده: مزدا کانسپت ویژن کوپه
مزدا کانسپت ویژن کوپه
زیباترین خودروی مفهومی سال نیز توسط هیئتی داوری انتخاب شده و 10 خودرو برای دریافت این جایزه نامزد شده بودند: آئودی Aicon، ب ام و i ویژن دینامیک، کیا پروسید کانسپت، لامبورگینی Terzo Millennio، مزدا کانسپت ویژن کوپه، مرسدس بنز AMG GT کانسپت، مرسدس-ای ام جی Project One، ویژن مرسدس مایباخ 6 کابریولت، نیسان Vmotion و پژو Instinct.

مزدا کانسپت ویژن کوپه
نهایتاً هیئت‌داوران لیست 4 تایی کاندید دریافت این خودرو را اعلام کردند که شامل کیا کانسپت پروسید، لامبورگینی Terzo Millennio، مزدا کانسپت ویژن کوپه و مرسدس-ای ام جی Project One بود.

دیگر مفهومی مزدا یعنی RX ویژن نیز در سال 2016 برنده همین جایزه شده بود و این جوایز نشان دهنده جهت‌گیری صحیح زبان طراحی آینده محصولات مزدا هستند.
مدیر اجرایی مزدا در بخش طراحی و استایل پس از دریافت این جایزه می‌گوید:

ویژن کوپه نشان دهنده قدم بعدی از طراحی کودو است. این خودرو حس زیبایی شناسی ژاپنی را نشان می‌دهد. ما می‌خواهیم هویت خود به عنوان برندی ژاپنی را حفظ کرده و به ساخت خودروی جذاب در مقیاس جهانی ادامه دهیم.

  • جایزه Le Grand Prix Du Design

برنده: گری مک گاورن از لندروور

گری مک گاورن طراح اصلی لندروور به عنوان طراح سال 2017 انتخاب شد.

جایزه Le Grand Prix Du Design به بهترین طراح سال تعلق می‌یابد و این بار مک گاورن به خاطر طراحی ویژه خود و تأثیر روی صنعت خودرو شایسته دریافت چنین جایزه‌ای تشخیص داده شد.

15 داور مطرح صنعت خودرو، ورزش، معماری، مد، طراحی، فرهنگ و رسانه شامل معمار مطرح ژان میشل ویلموت، چانتال توماس، طراح آنه آسنسیو، مدیرعامل مجله Le Point و… بهترین طراح سال را انتخاب می‌کنند.

رئیس فستیوال بین‌المللی خودرو گفته است:

گری مک گاورن به خاطر طراحی رنجروور ولار فوق العاده و البته کل سابقه حرفه‌ای خود شایسته دریافت این جایزه بوده است.

او ادامه می‌دهد:

یکی از شاخص‌ترین اهداف او همخوانی محصولات با DNA لندروور بوده و این دگرگونی با رنجروور اووک آغاز شده است. صنعت خودروی بریتانیا به خاطر دید گری دوباره احیا شده و لندروور نیز داستان موفقیت باورنکردنی‌ای دارد. به او و تیمش تبریک می‌گویم.

مک گاورن نیز پس از دریافت این جایزه گفت:

دریافت چنین جایزه‌ای برای یک طراح خودرو لحظه‌ای باورنکردنی و فوق العاده بوده و اینکه هیئت داوری انتخاب طراح برگزیده را اساتید متنوعی تشکیل می‌دهند نشان دهنده اهمیت مبحث طراحی در زندگی ماست. تیم من بی‌وقفه برای خلق زیباترین خودروها تلاش کرده‌اند، خودروهایی که احساس عاطفی زیادی را با مشتریان برقرار می‌کنند.

  • جایزه خودروهای شهری آینده‌نگرانه

برنده: ایتال دیزاین ایرباس پاپ آپ

ثمره همکاری بین ایرباس و ایتال دیزاین یعنی کانسپت پاپ آپ هم‌اکنون مفتخر به دریافت این جایزه شده است.

[دانلود ویدئو]
این یک سلول سواری قابل جدا شدن از سطح زمین است که قوای محرکه الکتریکی داشته و می‌تواند در هوا نیز پرواز کند. پاپ آپ یک خودروی مفهومی زمینی و هوایی است که برای فرار از ترافیک و شلوغی شهری طراحی شده است. کل داستان همین بود!

نامزدهای این بخش عبارت‌اند از: هوندا اوربان الکتریکی، ایتال دیزاین ایرباس پاپ آپ، اسمارت ویژن EQ فورتو، فولکس‌واگن سدریک کانسپت

  • جایزه تجربه‌ای خلاقانه

برنده: رنو سیمبیوز

سیمبیوز خودروی شاخص رنو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 بود و یک پله جلوتر از دیگر خودروهای مفهومی عادی نشان می‌داد به گونه‌ای که در هماهنگی با یک خانه سیستمی کامل را به وجود می‌آورد.


نامزدهای این بخش عبارت‌اند از: هوندا Neuv کانسپت، اینفینیتی پروتوتایپ 9، رنو سیمبیوز، رنو RS 2027 ویژن کانسپت

  • جایزه The Palme d’Or

برنده: کارلوس گوسن مدیرعامل اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی

  • جایزه زیباترین فیلم تبلیغاتی سال 2017

درواقع این جایزه به معنی خلاقانه‌ترین و یا شگفت‌انگیزترین تبلیغ خودرویی است. چهار فینالیست این بخش واقعاً خوب بوده و انتخاب فیلم برتر کاری بسیار سخت بوده است.

برنده: کیا نیرو Hero’s Journey | Agency: David & Goliath

 

نامزد: Volkswagen Nouvelle Polo Pere et Fils | Agency: DDB

 

نامزد: Peugeot 108 Colorful Technology | Agency: Cream

 

نامزد: Mercedes AMG GT Roadster Born to be Wild | Agency: Joel & Ethan Coen

 

  • جایزه زیباترین کابین خودروی سال 2017

برنده: DS 7 کراس بک
DS7 Crossback

نامزدها: آلپاین A110، ب ام و X2، دی اس 7 کراس بک، ولوو XC60

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید