BMW-X6M-vs-Lamborghini-Urus-vs-Porsche-Cayenne-Turbo.jpg

با توجه به اینکه از معرفی رسمی لامبورگینی اوروس چند روزی بیشتر نمی‌گذرد پس هنوز دست اصحاب رسانه از این خودرو کوتاه بوده و طبیعی است که آن را نمی‌توان با نزدیک‌ترین رقبای خود مقایسه نمود.


خوشبختانه بازی‌های ویدئویی برای کمک به ما وجود دارند. یکی از کاربران تصمیم گرفته تا اوروس را به جنگ کاین توربو و X6 M در بازی فورزا موتور اسپورت 7 ببرد و عملکرد این شاسی بلندهای اسپورت را بسنجد.


حداقل روی کاغذ لامبورگینی اوروس قدرتمندترین عضو این مقایسه است. پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربوی اوروس قدرت 650 اسب بخاری و گشتاور 850 نیوتون متری داشته و قادر است در 3.6 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت رسیده و تا حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت بتازد؛ اما مقایسه هنوز گرم نشده است!


پورشه کاین توربو نیز از همان پیشرانه اوروس بهره برده اما قدرت 505 اسب بخاری و گشتاور 770 نیوتون متری داشته و با این قدرت می‌تواند در 3.9 ثانیه از زمین کنده شده و به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. قلب تپنده ب‌ام‌و X6 M نیز از نوع 8 سیلندر 4.4 لیتری با خروجی 567 اسبی بوده و شتاب آن تنها در 3.8 ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعت آن نیز به 251 کیلومتر در ساعت محدود است. خب این سه حریف در دنیای مجازی چگونه دست به یقه می‌شوند؟!

ب‌ام‌و X6 M
در خط مستقیم و رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت این لامبورگینی است که آقایی می‌کند. کاربر بازی شتاب 3.3 ثانیه‌ای برای اوروس، شتاب 3.6 ثانیه‌ای برای X6 M و 3.8 ثانیه‌ای برای کاین را به ثبت رسانده است. این اعداد باعث می‌شوند قدبلندهای اسپورت در دنیای مجازی کمی سریع‌تر از دنیای واقعی باشند.


تا سرعت 200 کیلومتر در ساعت نیز اوروس برنده بوده و زمان 12.7 ثانیه را ثبت می‌کند. پورشه با زمان 13.3 ثانیه در رتبه دوم قرار داشته و ب‌ام‌و نیز با زمان قابل‌احترام 13.7 ثانیه به رتبه سوم بسنده می‌کند. همین رتبه‌بندی را می‌توان تا سرعت 250 کیلومتر در ساعت نیز متصور بود.


این گیمر همچنین حداکثر سرعت هر سه خودرو و لپ تایم‌های آن‌ها را نیز تست کرده است. بازهم لامبورگینی با حداکثر سرعت 302 کیلومتر در ساعت سریع ترین خودرو در خط مستقیم بوده و لپ تایم 1 دقیقه و 19.486 ثانیه را ثبت کرده است. سورپرایز کننده اینکه X6 M با سرعت 296 کیلومتر در ساعت رتبه دوم سریع ترین خودرو را کسب کرده اما با لپ تایم 1 دقیقه و 21.886 ثانیه به مقام سوم می‌رسد. پورشه کاین با سرعت 291 کیلومتر در ساعت سومین خودروی سریع در خط مستقیم بوده اما با لپ تایپ 1 دقیقه و 21.749 ثانیه کمی سریع‌تر از ب‌ام‌و بوده است.


در کل لامبورگینی حداقل در فورزا غوغا کرده است. مشتاقیم مقایسه عملکرد این خودروها در دنیای واقعی را نیز تماشا کنیم!

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید