stroll.jpg.size-custom-crop.1086×0.jpg

در سال 2016، آذربایجان با یکی از سریع‌ترین پیست‌های شهری، برای اولین بار به فرمول یک آمد. باکو که این رویداد سریع را میزبانی می‌کند، پیست ر در دل خود جای داده. طراحی پیست شهری باکو توسط طراح جهانی پیست، آقای هرمان تیلکه انجام گرفته.

آزاد رحیموف، وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان درباره این پیست گفته:

دید ما از مهندسی تیلکه ساده بود. ما پیستی یکتا می‌خواستیم. پیستی که بتواند به‌سرعت گرندپری باکو را به یکی از هیجان‌انگیز‌ترین و خواستنی‌ترین رویدادهای فرمول یک تبدیل کند. پیستی که تیم‌ها و تماشاگران در آن هیجان‌زده شوند.

طراحی تیلکه، سکتورهای تکنیکی و مستقیمی‌های خارق‌العاده را با هم ترکیب کرده تا پیستی بی‌تظیر خلق کند. همچنین فضای اطراف پیست، ترکیبی زیبا از تاریخ و عصر مدرن ایجاد کرده‌اند. مرکز شهر تاریخی، نمای زیبای ساحل، و ساختمان‌های تاریخی، همه و همه درست به دست هم داده‌اند تا پیست شهری باکو را به یکی از خاص‌ترین پیست‌ها تبدیل کنند.

طول این پیست 6 کیلومتر و 3 متر بوده و رانندگان باید برای دیدن پرچم شطرنجی 51 دور بزنند. رکورد این پیست نیز در اختیاز سباستین فتل می‌باشد که در گرندپری سال گذشته توانست بهترین زمان را ثبت کند.

در گرندپری سال گذشته، اتفاق عجیبی پشت اتوموبیل ایمنی رخ داد. برخورد فتل با همیلتون، آن هم پشت اتوموبیل ایمنی سرنوشت مسابقه را به کلی تغییر داد و ریکاردو با استفاده از فرصت و با سبقت گیری‌های عالی، توانست پیروز این گرندپری باشد.

گرندپری آذربایجان در روزهای جمعه 7 اردیبهشت تا یک‌شنبه 9 اردیبهشت برگزار خواهد شد. زمان‌بندی کامل این گرندپری را درزیر مشاهده می‌کنید.

رویدادروزتاریخساعت
تمرین اولجمعه7 اردیبهشت15:00 – 13:30
تمرین دومجمعه7 اردیبهشت19:00 – 17:30
تمرین سومشنبه8 اردیبهشت15:30 – 14:30
تعیین خطشنبه8 اردیبهشت18:30 – 17:30
مسابقهیک‌شنبه9 اردیبهشت18:40 – 16:40

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید