Honda-NSX-vs-Honda-CBR1000RR-2018-DRAG-RACE-ROLLING-RACE.jpg

احتمالاً این غیرعادی‌ترین مسابقه درگی است که در چند هفته اخیر دیده‌ایم. دو محصول بسیار سریع از هوندا – سوپرکار با بایک! هوندا NSX در برابر CBR1000RR دست به یقه شده‌اند اما یکی دارای چهار چرخ و دیگری دارای دو چرخ است.

درگ هوندا NSX و موتورسیکلت هوندا CBR100RR
در یک طرف هوندا NSX قرار دارد که البته در آمریکا با نام آکورا شناخته می‌شود. این خودرو پیشرفته‌ترین محصول هوندا در حال حاضر محسوب می‌شود. NSX از پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری توربوی بنزینی به همراه سه پیشرانه الکتریکی سود می‌برد. دو واحد الکتریکی در جلو و یکی در عقب قرار داشته و مجموع خروجی آن‌ها به 573 اسب بخار می‌رسد. یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک این خروجی را به چرخ ها می‌رساند.

درگ هوندا NSX و موتورسیکلت هوندا CBR100RR
اما حریف NSX در درگ امروز بایک بسیار توانا و جذاب CBR1000RR مدل 2017 است که سبک‌ترین، قدرتمندترین و سریع‌ترین موتورسیکلت CBR1000 هونداست که تا به حال تولید شده است. این بایک از پیشرانه 4 سیلندر 1 لیتری مایع خنک استفاده کرده که قدرت 189 اسبی و گشتاور 114 نیوتون متری دارد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این موتورسیکلت برابر با 2.6 ثانیه بوده و نیروی توقف آن نیز توسط ترمزهای قدرتمند برمبو تأمین می‌شود. در مقام مقایسه باید گفت شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت NSX نیز برابر با 2.9 ثانیه می‌باشد.

موتورسیکلت هوندا CBR100RR
با در نظر گرفتن جزئیات ذکر شده ما انتظار یک جنگ کاملاً نزدیک را داشته و دقیقاً نیز همین‌طور می‌شود اما برنده مسابقه یک سورپرایز است. البته یک دلیل بسیار ساده وجود دارد که چرا یکی از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا قادر نیست اکثر سوپرکارهای متوسط بازار را شکست دهد.

درگ هوندا NSX و موتورسیکلت هوندا CBR100RR
اگر نگاهی دقیق‌تر به نقطه استارت داشته باشید متوجه خواهید شد که راننده لانچی نه چندان خوب داشته و این امر روی کل مسابقه تأثیر خود را می‌گذارد. NSX رکورد 400 متر 10.8 ثانیه‌ای داشته درحالی‌که رکورد فایربلید حدود 11.2 ثانیه می‌باشد.

 

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید