Top-Gear-Stig-Track-Tor-World-Record-4.jpg

یکشنبه هفته جاری در تاپ گیر اپیزودی را خواهیم دید که طی آن مت لبلانک و کریس هریس تلاش خواهند کرد تا یکی از قدیمی مشکلات تراکتورها یعنی کم آوردن در برابر خودروهای عادی در جاده را حل کنند.


برای حل این مشکل از یک وسیله عجیب‌وغریب با نام Track-tor استفاده شده و این تراکتور توانسته با استیگ به حداکثر سرعت 140.2 کیلومتر در ساعت دست یافته و رکورد جهانی جدیدی را به ثبت رساند.


این تراکتور توسط مرکز تکنولوژی کشاورزی تاپ گیر (!) توسعه یافته و اساساً یک تجربه آزمایشگاهی دیوانه‌وار ‌می‌باشد. زیر کاپوت آن پیشرانه 8 سیلندر 5.7 لیتری 500 اسب بخاری شورولت قرار داشته و البته لاستیک‌های عقب بزرگ 54 اینچی باعث می‌شوند اطمینان داشته باشیم نیروی پیشرانه به فرم مفیدتری به زمین منتقل می‌شوند. همچنین ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ نیز حس اطمینان بیشتری را در زمان توقف ایجاد می‌کنند.


از دیگر خوبی‌های این تراکتور اسپورت (!) می‌توان به چراغ‌های LED برگرفته از آریل اتم، سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم، صندوق‌عقب ولینگتون و رینگ‌های 20 اینچی اشاره کرد؛ و البته نباید رنگ نارنجی خاص لامبورگینی را نیز از یاد برد.


با سقف سرعت 140.2 کیلومتر در ساعتی، استیگ توانسته رکورد قبلی را که فوریه 2015 در فنلاند ثبت شده بود بهبود بخشد.


مت لبلانک گفته است:

به عنوان مالک حداقل 4 تراکتور، شما می‌توانید من را طرفدار این وسیله بنامید. برنامه این هفته ما درباره تراکتور است. زمانی که پشت فرمان یکی از آن‌ها قرار بگیرید می‌توانید هر جایی بروید؛ بنابراین ما تلاش کردیم کشاورزی پرسرعت را نشان دهیم. زمانی که لوئیس همیلتون بازنشسته شود این تراکتور را خواهد راند!

مدیر رکوردهای جهانی گینس در زمان ثبت این رکورد حضور داشته تا رسیدن آن به سرعت یاد شده را ثبت کند. بله رسیدن به این سرعت با یک تراکتور قطعاً عجیب و جالب بوده و بنابراین تماشای جدیدترین اپیزود تاپ گیر را حتماً به شما توصیه می‌کنیم.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید