Bugatti-Chiron_2017-2

شایعات درست بودند. بوگاتی در حال کار روی یک هایپرکار بوده اما به نظر نمی‌رسد که نام شیرون را اصلاً با خود به همراه داشته باشد. اگر شما بیانیه خبری بوگاتی را بررسی کنید چشمتان به نام شیرون نخواهد خورد. این بار بوگاتی خودروی خود را با استفاده از نام راننده فرانسوی مسابقات یعنی آلبرت دیوو نام‌گذاری کرده است. آلبرت دیوو در اواخر دهه 20 میلادی دو بار در مسابقات مشهور تارگا فلوریو پیروز شده بود.

مطالب خواندنی : پورشه ۷۱۸ باکستر ۲۰۱۸

Albert Divo

Albert Divo

تنها 40 دستگاه از بوگاتی دیوو ساخته خواهد شد و هرکدام قیمت 5 میلیون یورویی (5.87 میلیون دلار) خواهند داشت.


به دلایل واضح بوگاتی جزئیات بیشتری از این خودرو را منتشر نکرده اما قول داده که دیوو ساختار سبک‌وزن را با داون فورس بالاتر به منظور ارائه هندلینگ بسیار بهتر ترکیب خواهد کرد. استایل این خودرو نیم‌نگاهی به روزهایی که بوگاتی اقدام به ساخت نمونه‌های کوچ بیلد می‌کرد خواهد داشت. این هایپرکار تلاش می‌کند از نظر پرفورمنس به مرزهای جدیدی برسد.


این همه چیزی است که بوگاتی نمایش داده اما اگر بخواهیم به شایعات تکیه کنیم باید گفت دیوو حتی سبک‌تر از شیرون اسپورت خواهد بود و بدنه آن آئرودینامیک بسیار بهتری خواهد داشت که تمرکز آن بیشتر از سقف سرعت روی شتاب گیری خواهد بود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو کمتر از 2.5 ثانیه رقم می‌خورد و حداکثر سرعت از 420 به 385 کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد.


شتاب گیری بهتر این خودرو نه تنها با کاهش وزن و آئرودینامیک تر شدن بدنه میسر شده بلکه نصب گیربکس سریع‌تر برگرفته از خودروهای مسابقه‌ای نیز در بهبود این فاکتور نقش دارد. این گیربکس یکی از چندین به‌روزرسانی بی‌شمار بوگاتی برای دیوو خواهد بود. هنوز مشخص نیست که آیا این 40 دستگاه تولیدی جزو 500 دستگاه برنامه ریزی شده برای شیرون است یا اینکه یک خودروی جداگانه محسوب خواهد شد.

رونمایی رسمی بوگاتی دیوو 24 آگوست در کالیفرنیا خواهد بود.

Bilin

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید