۲۰۱۸_۰۵_BoschFeature.jpg

همه ما به خوبی می‌دانیم که راندن یک موتورسیکلت ریسک آسیب‌پذیری بیشتری در مقایسه با خودرو دارد. این موضوع همواره یک ریسک بوده اما خب علاقه به موتورسیکلت چیزی نیست که به سادگی بتوان آن را نادیده گرفت. سازندگان چند سال است که سخت در تلاش برای افزایش ایمنی موتورسیکلت‌ سواران هستند. از لباس‌های مخصوص گرفته تا کلاه کاسکت‌ها همگی سعی در افزایش ایمنی داشته‌اند. قدم بعدی در این زمینه از کجا می‌آید؟ فضا!


شرکت آلمانی بوش از تکنولوژی فضایی استفاده کرده و کاربردی زمینی به فرم سیستم ضد لغزش موتورسیکلت‌ها خلق کرده است. به خاطر اینکه هیچ‌کسی نمی‌خواهد یک موتورسیکلت را با چرخ‌های کمکی براند، بوش گاز فشرده شده را برای کمک به چسبندگی بیشتر در شرایط وخیم بکار گرفته است.


سیستم پیشگیری از لغزش بوش از مفهوم مشابه با کیسه هوا استفاده می‌کند تا بدین ترتیب نیروی جانبی در زمان خم شدن موتورسیکلت و از دست رفتن بخشی از چسبندگی در سطوح لغزنده به وجود آید. به محض اینکه لاستیک‌ها چسبندگی خود را از دست دهند، بجای باز شدن یک کیسه، گاز فشرده شده فوراً در یک سمت موتورسیکلت آزاد می‌شود تا بدین ترتیب موتورسیکلت حالت عادی خود را پیدا کند.

این سیستم نیز همانند کیسه هوا یک‌بارمصرف بوده و باید پس از استفاده آن را تعویض کنید. سیستم جدید بوش احتمالاً بهای ارزانی نخواهد داشت، هرچند هنوز قیمت و زمان عرضه آن اعلام نشده است. خب سؤال اصلی این است: افزایش ایمنی موتورسیکلت‌ها مزیت‌های واضحی دارد اما آیا لذت سواری را کاهش خواهد داد؟

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید