توقف تولید خودروی دو درب در شرکت کیا

هر روز بر تعداد خودروسازانی که دیگر محصولات دو درب عرضه نمی‌کنند افزوده می‌شود. بازار خودرو بیشتر به سمت خودروهای مرسوم و کاربردی تمایل پیدا می‌کند و یکی از مشهورترین فرم‌های بدنه یعنی دو درب به تاریخ می‌پیوندد. به‌طور مثال می‌توان به سئات اشاره کرد که دیگر مدل‌های دو درب لئون و Mii را عرضه نمی‌کند.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

Kia GT4 Stinger Concept
دیگر مثال این وضعیت سومین نسل کیا سید است که اخیراً معرفی شده و بجای مدل جذاب هاچبک/کوپه‌ی پروسید شاهد تولید مدل کاربردی‌تر و البته جذاب پروسید شوتینگ بریک هستیم. ظاهراً کیا تنها به همین خودرو بسنده نکرده و گفته دیگر برنامه‌ای برای تولید محصولات دو درب در آینده ندارد.

مطالب خواندنی : ژنو و نزدیکی به طوفان بوگاتی شیرون سوپر اسپورت


مدیر طراحی کیای اروپا در خلال مصاحبه‌ای که با CarAdvice داشته چگونگی تصمیم‌گیری مقامات این برند برای عدم تولید پروسید دو درب و فکر کردن به گزینه‌ای دیگر را شرح داده است.


او می‌گوید:

ما درست در حال شروع فرایند طراحی نسل جدید پروسید بودیم که مقامات مربوطه گفتند پروسید دیگر مرده و ما نسل جدید این خودرو را نخواهیم داشت؛ و شما می‌توانید قیافه‌ی افراد تیممان را تصور کنید! به خاطر اینکه این کلاس در اروپا ناپدید می‌شود دیگر شاهد هاچبک های سه درب نخواهید بود.

مدیر طراحی کیا در اروپا ایده‌ی بسیار جذابی برای جایگزین یک هاچبک دو درب رو به موت داشته‌اند:

محض رضای خدا دیگر خودروی سه درب نساز زیرا آن‌ها فوراً با تولیدش مخالفت خواهند کرد. ما با دیدن این شرایط به پاسخ جالب‌توجهی رسیدیم.

2013 Kia pro_cee'd
و این پاسخ جالب‌توجه همان خودرویی است که به آن اشاره کردیم یعنی پروسید شوتینگ بریک که چند روز پیش در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد. این خودرو را با سید اسپورت واگن عادی اشتباه نگیرید. البته هر دو خودرو تقریباً فضای بار یکسانی دارند. تولید این خودرو از ماه آینده شروع خواهد شد و سفارش آن‌هم از اوایل سال آینده کلید می‌خورد.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید