change-time1

البته چیزهایی در زندگی ما وجود دارد که نمی توانیم آنها را تغییر دهیم. آب و هوا، پیشینه خانوادگی و گهگاه دستی که تقدیرما را رقم می زند، مثال هایی از این دست هستند (اگرچه من معتقدم قدرتهایی هستند که در رأس همه اینها به جد کار می کنند)؛ اما جدا از این معتقدم، عملا وقتی احتمال تغییر به وجود بیاید، هر چیز دیگری برای به دست آوردن در دسترس است.

نکته این مرحله این است که بدانیم چه چیزی می تواند تغییر کند و چه چیزی نمی تواند و پس از آن، بدانیم چه تغییری باید برای بهتر شدن ایجاد کنیم. در انتها اینکه بدانیم، تغییر در زندگی معمولا شامل سرمایه گذاری ودر معرض خطر قرار گرفتن نیز می شود. این مطمئنا چیزی است که در دنیای تجارت نیز رخ می دهد، جایی که در آن تصمیم گیری برای بازگشایی یک فروشگاه جدید، سازماندهی مجدد ساختار مدیریت یا تعدیل خدمات و سرویس ها برای تغییر تقاضا ممکن است همیشه نتیجه دلخواه افزایش سود و یا کم کردن ضرر را ندهد که این امر دقیقا برای کسب وکار زندگی شما هم صادق است.

مطالب خواندنی : اشتباهات مالی در کسب و کار

اما این نیز واقعیتی است که در بهترین حالت، اگر زمانی که نیاز به تغییر در زندگی است، تغییر نکنید، حداکثر چیزی که می توانید به دست بیاورید، رکودی مخرب است و جایی است که تحلیل هزینه / سود وارد می شود تا به شما برای تصمیم گیری درباره مخاطرات محاسبه شده برای تغییر یا سرمایه گذاری و سپس برای اندازه گیری بازگشت سرمایه گذاری تان کمک کند.

ما قبلا قسمت هزینه بالقوه سرمایه گذاری نکردن در خودتان را بررسی کردیم. خوب حالا مزایای بالقوه یا بازگشت سرمایه گذاری زمانی، انرژی وتعهدتان برای کسب نقش مدیر اجرایی شرکت رهبری شخصی من چه می شود؟

خب، اولین چیزی که باید مطرح کرد این است که اگر شما در برخی کارهای روزمره گیر افتادید که تغییر نمی کنند (خواه به مسائل شغلی، خانوادگی و یا به طور کلی زندگی روزمره مربوط باشد) خواهید فهمید ایک تصمیم گیری قاطعانه برای تلاش و خارج شدن از آن شرایط ، خودش پاداشی بزرگ است. من معتقدم پذیرش قوانین تمرکز بر خود در زندگی در این ماجرا به شما کمک خواهد کرد. در حقیقت نمی توانم فکر کنم بی باکی، خوش بینی، خلاق بودن ، منحصر به فردی (خود واقعی تان) و داستان گویی، سرانجام شما را از گرفتاری های زندگی رهایی دهد.

با اتخاذ این رویکرد در اداره کسب وکار زندگی تان چیزهای خیلی بیشتری در بازگشت سرمایه وجود دارد. پس برای پایان و نتیجه گیری اجازه دهید به شش مقیاس اندازه گیری موفقیت در زندگی برایان تریسی نگاهی دوباره داشته باشیم.

یک انسان هیچ وقت در بهترین وضعیت نیست، مگر اینکه شاد، سالم و مرفه باشد. شادی، سلامتی و رفاه، نتیجه انطباق هماهنگ درون فرد با محیط خارجی اطرافش است.»

“جیمز الن، نویسنده آمریکایی قرن نوزدهم”

۱.آرامش خاطر

بدون شک این یگانه و مهم ترین بازگشت سرمایه گذاری شما در شرکت رهبری شخصی و نهایت حساب سود و زیان احساس منفی و مثبت شما است. اگر بتوانید به آرامش خاطری پایدار برسید، از جنبه های دیگر چیزی نمی خواهید که تریسی آن را «رهایی از ترس، رهایی از خشم، رهایی از گناه» توصیف می کند. سه بیماری روحی بزرگ و کشنده زمان ما و بزرگ ترین آفریننده احساسات منفی..

ارزش کلیدی داشتن آرامش خاطر این است که آرامش خاطر به شما اجازه میدهد وضوحی کامل از افکارتان داشته باشید و درنتیجه برای استفاده کامل از قدرت نامحدود ذهنتان به شما آزادی می بخشد. هنگامی که چنین اتفاقی بیفتد شما می توانید تصویری از محتوای آن را ببینید و در موقعیتی برای فرماندهی آن چه که با آن روبه رو می شوید قرار می گیرید. آرامش خاطر، شما را در رأس قدرت و کنترل قرار می دهد.

تغییر در زندگی

۲. سطوح بالای سلامت جسمی و انرژی

این واقعا به فکر نیازی ندارد، مهم نیست در زندگی چه چیزی داریم و یا چه چیزی نداریم. اگر سلامتی و انرژی برای لذت بردن از داشته هایمان نداشته باشیم، هیچ وقت از داشتن آنها خشنود نخواهیم بود.

٣. روابط عاشقانه

روابط عاشقانه ، استاد آفرینش احساسات مثبت هستند. خواه این روابط عاشقانه و خانوادگی باشد، خواه علاقه ای ساده. شواهدی از دوران اولیه زندگی بشر تا حال حاضر وجود دارد که نشان می دهد افراد سالم با کارایی بالا، به دلیل تأثیری که با تجربه روابط محبت آمیز پذیرفته اند، شکوفا شده اند؛ زیرا گفته اند: «عشق، یک بازی است که دو نفر می توانند بازی کنند و هر دو برنده باشند.»

برترین شادمانی در زندگی این است که بدانیم کسی دوستمان دارد.

«ویکتور هوگو، نمایشنامه نویس فرانسوی قرن نوزدهم »

اینکه کسی را عمیقا دوست داشته باشید، به شما قدرت می دهد. این که عمیقا کسی، شما را دوست داشته باشد، به شما شجاعت میدهد.

“لاوتی زوه”

۴. استقلال مالی

استقلال مالی، معانی متفاوتی برای افراد مختلف خواهد داشت؛ اما اساسا به معنی پول داشتن به اندازه ای است که پول، چیزی نباشد که شما برایش نگران باشید. مثلا برای برخی مثلا بدست آوردن ۲۰۰۰۰ یورو درسال کافی خواهد بود و برای برخی ۲۰۰۰۰ یورو در روز چیزی که مهم است این است که به یاد داشته باشید در حالی که پول واقعا برای شما اهمیتی ندارد، اگر برای به دست آوردن آن بیش از حد مشغول شوید، لذت بردن از زندگی سخت خواهد شد. پول باید وسیله باشد نه مقصد. یک نکته محتاطانه که باید به یاد داشته باشید این است که ثروت (به عنوان رفاه مالی) می تواند خیلی ساده به نوعی مرض (به عنوان بیماری مالی و منبعی مهم برای احساسات منفی تبدیل شود، اگر به آن اجازه دهیم کنترل ما را به دست گیرد و ما را کنترل کند.

۵. اهداف و آرمان های ارزشمند

داشتن یک نقشه راه برای به ثمر رساندن اهداف زندگی، بسیار ارزشمند است و این کتاب، یک استراتژی نقشه برداری برای ایجاد و به ثمر رساندن اهداف زیبا است و همان گونه که برایان تریسی می گوید: «شادی، درکی تدریجی از ایده ای است که تعریفی ارزشمند از آن شده است.» شما تنها وقتی می توانید شاد باشید که مرحله به مرحله به سمت چیزی پیش بروید که واقعا برایتان اهمیت دارد.

به یاد داشته باشید شادی به آن چه که هستید یا آن چه که دارید، وابسته نیست، بلکه تنها به چیزی وابسته است که فکر میکنید.

“دیل کارنگی”

۶. رضایت شخصی

این چیزی است که ابراهام مازلوآن را خودشکوفایی نامید و در بالای هرم سلسله مراتب نیازهای انسانی خود قرار داد. رضایت شخصی یعنی اینکه بتوانید پتانسیل بالقوه تان را بالفعل کنید و هدف اصلی تان را در زندگی بیابید.

تغییر در زندگی

به کلام مازلو:

  • یک موسیقیدان باید موسیقی بسازد، یک هنرمند باید نقاشی بکشد. یک شاعر باید شعر بسراید، اگر می خواهد درنهایت احساس آرامش و راحتی داشته باشد. انسان چگونه می تواند باشد، یا باید باشد. باید مطابق طبیعت خودش باشد. این نیازی است که می توانیم آن را خودشکوفایی بنامیم.

خود را از بردگی روحی رها کنید، هیچ کس جز خودمان، نمی تواند ذهنمان را آزاد کند.

“باب مارلی”

این برای من جواب میدهد

از زمانی که شروع به اتخاذ رویکرد تمرکز بر خود برای اداره شرکت رهبری ام کردم، صادقانه بگویم که بازگشت تمام سرمایه گذاری هایم را به صورت روزانه در زندگی دیدم و مطمئنم برای شما هم همین گونه خواهد بود.

هنگامی که در آن آینه مینگرید بیشتر پرسش می بینید یا پاسخ؟ مطمئن هستم مانند قبل نخواهد بود، به محض اینکه شروع به توسعه و پرورش تمرکز بر خود به عنوان مرکز اصول چگونگی اداره شرکت رهبری شخصیتان کنید، فردی که در آینه می بینید کسی است با پاسخهای صحیح درباره موفقیت شخصی و شادی.

هرچیزی که برای تغییر در زندگی نیاز دارید، درون شما وجود دارد. همه آنچه که نیاز دارید تا بتوانید به فردی شجاع تبدیل شوید، خوش بینانه زندگی کنید، از خلاقیت لذت ببرید، منحصر به فردی تان را گرامی بدارید و بتوانید داستان شخصی تان را بیان کنید؛ در قلب، در دستان و در اراده شما است.

مدیران ایران

موضوعات تحت پوشش در دسته مدیریت
مدیریت و رهبری . مفاهیم مدیریت . مدیریت استراتژیک . توسعه فردی مدیران . مدیریت مالی . مدیریت دانش . مدیریت فناوری اطلاعات . مدیریت منابع انسانی . مدیریت پروژه . مدیریت آینده پژوهی . مدیریت تولیدو کیفیت و ارزیابی

Bilin
modiriran

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید