تکنولوژی تشخیص چهره و اسکنر اثرانگشت در خودروها؟!

سوئیچ‌های خودرویی به زودی می‌توانند قطعه‌ای غیرضروری به نظر رسند زیرا تکنولوژی‌هایی مانند تشخیص چهره و اسکنر اثرانگشت در آینده‌ای نزدیک وارد دنیای خودروها نیز خواهند شد.


خودروهایی که دسترسی بدون کلید دارند این روزها کاملاً معمول هستند اما این ویژگی نشان داده که یک ریسک امنیتی می‌باشد زیرا سارقان می‌توانند خودروهای مجهز به سیستم ورود بدون کلید را هک کنند.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

mercedes-benz-digital-car-key
در واقع سارقان به آسانی می‌توانند دستگاه‌هایی بخرند که سیگنال کلید را خوانده و تکرار می‌کند. برخی دستگاه‌ها به اندازه‌ای قوی هستند که می‌توانند سیگنال کلید را از میان دیوارها هم بگیرند و فوراً خودرو را باز کنند.

مطالب خواندنی :جذابیت طراحی خودروهای آینده هیوندای – بهتر و عاطفی تر

شرکت‌های بیمه و خودروسازان از این ریسک آگاه هستند و یک شرکت تکنولوژی معتقد است اسکن اثرانگشت، تشخیص چهره و شبکیه چشم در خودروهای آینده به کار خواهد رفت. شرکت سیناپتیکس در حال کار روی روش‌های خلاقانه‌ی جدیدی برای دسترسی مالکان به خودروهای خود است که از جمله آن‌ها می‌توان به اسکنرهای اثرانگشت برای باز کردن خودرو و استارت پیشرانه اشاره کرد.


معاون این شرکت در مصاحبه با دیترویت فری پرس گفته که کلیدهای خودرویی کاملاً حذف نخواهد شد اما با دیگر دستگاه‌های امنیتی جفت خواهند شد.
او گفته است:

شما دیگر تنها به کلید و سوئیچ تکیه نخواهید کرد. این وسیله یک کلید و یک اثرانگشت خواهد بود. ما آن را لمس خواهیم کرد، صدایش را خواهیم شنید و آن را خواهیم دید. ما تمامی حس‌ها، مزه‌ها و بوها را پوشش خواهیم داد.

اسکنرهای اثرانگشت در خودروها نه تنها باعث امنیت بیشتر خودروها خواهند شد بلکه باعث خواهند شد دسترسی به آن‌ها زمان‌بندی شود. برای مثال والدین می‌توانند عناصر معینی از خودروی خود همچون میزان قدرت تولیدی را در زمان معینی و برای کاربری خاص تنظیم کنند. همچنین برخی جزئیات راننده می‌تواند در اثرانگشت ذخیره شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موقعیت صندلی و موزیک‌های موردعلاقه اشاره کرد.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید