ترک کار با موفقیت و قدرت

یک چیز جالب میخواهم بگویم. کلی اطلاعات در مورد این هست که چطور یک شغل پیدا کنید و در ماههای اول در آن شغل موفق باشید. در مقابل چیز زیادی درباره اینکه چطور از کارمان بیایم بیرون وجود ندارد.

این روشها برای افراد حرفه ای و درحال پیشرفت هم خیلی مهم است. اساس این نکته هم مثل سایر نکته های کوتاهی که به شما گفتم، روی ارزش گذاشتن به ارتباطات است. فارغ از تواناییها و عملکردتان، ممکن است سمت شما بالا برود یا پایین بیاد. ولی آخرش آنهایی که با آنها ارتباطات حرفه ای دارید هستند که نحوه عملکرد شما را درک میکنند.

موفقیت کار موفقیت کار

افرادی که با آنها ارتباطات کاری برقرار کردید، افرادی که قبلاً باآنها کار کردید، و افرادی که الان دارید باآنها کار میکنید.

یادتان باشد که هیچوقت نمیدانید که کِی دوباره ممکن است با این افراد مواجه بشوید. یا در چه مقام و جایگاهی. پس ترک درست و حرفه ایِ یک کار، فقط یک کار درست نیست، بلکه یک کار هوشمندانه برای آینده شغلی شماست. برای اینکه به خوبی درخاطره ها بمانید، این نکات را انجام بدهید.

اول؛ بعد از اینکه تصمیم گرفتید محل کارتان را ترک کنید و قبل از اینکه در این مورد به کسی چیزی بگویید، یک پیغام واقعی ایجاد کنید و لازم است که حتماً مثبت باشد.

به وقایعی که به خاطر آنها نمیتوانید به کارتان ادامه بدهید، و یا بعضی همکارانی که احترامی برایشان قائل نیستید اشاره نکنید.

شما دارید به امید موقعیت های بهتر ، جذابتر و جدیدتر اینجا را ترک میکنید. هم از لحاظ تناسب شغلی، موقعیت جغرافیایی و یا از لحاظ مزایای شغلی ای که نمیتوانید به آنها نه بگویید.

بعدش یک زمانی را برای جلسه با رییستان و صحبت کردن با او برنامه ریزی کنید.

فقط یک نامه استعفا دستشان ندهید؛ اگر چه که باید یکی داشته باشید. به جایش، سرصحبت را در مورد استعفا باز کنید و بعد توضیحات مثبت و کوتاهی در مورد استعفایتان بدهید و همینطور از او صادقانه تشکر کنید.

در مورد اینکه چند وقت دیگر انجا می مانید، بستگی به قراردادتان دارد – البته اگر داشته باشید – ولی حداقل زمان استاندارد، دو هفته است.

البته پیشنهاد من این است که یکی دو ماه قبل از ترک محل کارتان، با سر پرست بخش و همکارانتان این مسئله را مطرح کنید.

مطالب خواندنی : ویدیو مارکتینگ چیست ؟تاثیر آن در کسب و کار چیست؟

این کار نه تنها احترام شما را نشان میدهد، واقعاً به شما این اجازه را هم میدهد که به وعده هایی که قبلاً داده اید، و تا زمانی که یک فرد جایگزین شما بشود، به خوبی عمل کنید.

حالا یک بار دیگر، اگر خوب دارید از محل کارتان می ایید بیرون، یادتان نرود که یک رضایتنامه حرفه ای ازآنها بگیرید. و یا حداقل ازآنها قول بگیرید که هر وقت لازم شد یک رضایتنامه حرفه ای به شما بدهند و یا اینکه درخواست کنید یک توصیه نامه در سایت لینکداین براتون بنویسند.

این روزها، فعالیتهای اینترنتی و اجتماعی شما خیلی مهم شدند. نکته بعدی اینکه وقتی رفتید سر یک کار جدید، به همکارای سابقتان اطلاع بدهید

شاید بخواهید برای آنها در محصول جدیدشان آرزوی موفقیت بکنید. یا شاید آنها را  دررسانه های اجتماعی دیدید و یاد خاطرات مثبتی که با هم داشتید افتادید. باآنها تماس بگیرید و از حالتان به آنها بگویید و به آنها تبریک بگویید که دارند کار خوبشان را ادامه میدهند.

همه اینها با هم برای این است که بگوید ترک یک شغل، به معنی ترک کردن همه ارتباطاتی که ایجاد کردید، نیست. یادتان باشد که چی گفتیم و بعداً از اینکه چطور همکارای سابقتان جوری که تصورش هم نمیکردید، به شما کمک میکنند، سورپرایز میشوید.

موضوعاتی که در دسته کسب و کار پوشش داده میشود
آمار و اطلاعات فضای کسب و کار . قوانین فضای کسب و کار . کارآفرینی . کسب و کار اینترنتی . موفقیت و کسب و کار

Bilin
modiriran

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید