۱۵۳۳۲۹۳۱۰۵_۸۸۵_رئیس_جمهور-فیلیپین-با-تخریب-خودروهای

مجرمان باید به سزای اعمال خود برسند و این موضوع مخصوصاً در کشور فیلیپین خود را به نمایش می‌گذارد. دولت این کشور بارها و بارها این موضوع را اثبات کرده و البته همه‌ی ما هم می‌دانیم دولت فیلیپین با خودروهای لوکس قاچاق رابطه اصلاً خوبی ندارد!


رئیس‌جمهور این کشور رودریگو دوترته در برابر خودروهای قاچاق اصلاً رحم ندارد. این رئیس‌جمهور که کمپینی برای مبارزه با فساد و تجارت مواد مخدر راه انداخته اخیراً دستور تخریب 68 خودروی لوکس قاچاق را صادر کرده و حکم صادره نیز در اسرع وقت اجرا شده است.


این خودروها که در میان آن‌ها چند نمونه از محصولات لامبورگینی، فورد و پورشه دیده می‌شود ارزشی بیش از 5.89 میلیون دلار دارند. دوترته نیز از پشت شیشه‌های ایمنی و درحالی‌که یک کلاه ایمنی بر سر داشت فرایند تخریب این خودروها را مشاهده می‌کرد.

رئیس‌جمهور فیلیپین پیش از شروع عملیات تخریب این خودروها گفته است:

من این کار را به این خاطر کردم که شما مجبور هستید به دنیا نشان دهید که کشوری امن برای سرمایه‌گذاری و تجارت دارید؛ و تنها راه برای نشان دادن این موضوع اثبات تولید کننده بودن است و هم اینکه یک اقتصاد سالم برای جذب سرمایه‌گذاران دارید.


تخریب خودروهای قاچاق کار دوترته است. اوایل سال جاری نیز او دستور تخریب چندین دستگاه خودروی لوکس از جمله محصولات جگوار، شورولت و ب ام و را داده بود.


دوترته که دو سال از ریاست جمهوری شش‌ساله خود را پشت سر گذاشته سیاست‌های دولت را تغییر داده و روی خودروهای قاچاق حساسیت ویژه‌ای دارد. دولت قبلی خودروهای قاچاق را به منظور سود بیشتر می‌فروخت. این موضوع با سیاست‌های مبارزه با جرم و جنایت دوترته هماهنگ نبوده است. او کاملاً روشن ساخته که خواهان سود کردن دولت از جرم نیست.


البته سیاست‌های این رئیس‌جمهور بحث‌وجدل‌های زیادی را نیز به وجود آورده مخصوصاً در بحث مبارزه با قاچاقچیان این موضوع نمود زیادی دارد. به دستور دوترته تعداد زیادی از مظنونان قاچاق مواد مخدر اعدام شده‌اند که همین امر سؤال‌های زیادی درباره نقض حقوق بشر به وجود آورده است. قاچاق خودرو به فیلیپین باعث کشته شدن شما نخواهد شد اما خودروها تخریب خواهند شد!

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید