Bugatti-Chiron-2.jpg

سال ۲۰۱۷ نقطه عطفی برای بوگاتی بوده است زیرا که بوگاتی امسال را با معرفی بوگاتی شیرون ۱۵۰۰ اسب بخاری آغاز کرده و در ادامهٔ سال تمرکز خود را بر روی تولید این هایپرکار با هدف تحویل اولین دسته از این خودروها به مشتریان معطوف کرده است.


البته این کار زمان‌بر بوده اما بوگاتی با تحویل کلید ۷۰ دستگاه از شیرون به دستان مشتریان منتظر، به هدف خود رسیده است.
با تحویل دادن ۷۰ دستگاه از شیرون، بوگاتی هم‌اکنون حداقل ۲۳۰ سفارش از شیرون را در دفترچه خود دارد که باید حواس خود را به آن جمع کند.
مجموع کل سفارش‌هایی که از طرف خودروساز فرانسوی گزارش شده است بیش از ۳۰۰ سفارش است که اگر این شرکت سرعت فعلی خود را در تولید حفظ نماید کارخانه بوگاتی در مولشیم فرانسه تا ۴ سال آتی فعال خواهد بود


۳۰۰ سفارش تأییدشده برای شیرون بدان معنی هست که بیش از نیمی از ۵۰۰ دستگاهی که قرار است تولید شود فروخته شده و بنابراین با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که کمتر از ۲۰۰ دستگاه شیرون باقی‌مانده است که برای آن سفارش ثبت نشده است (پس بهتر است برای خرید آن عجله کنید).


می‌توان گفت که شیرون بسیار سریع‌تر از جد خود یعنی ویرون به فروش رفته است البته ناگفته نماند که ویرون یک چرخه عمر ۱۰ ساله داشت که بوگاتی طی آن نسخه‌های ویژه‌ای از ویرون را نیز به تولید رساند اما نامشخص است که آیا بوگاتی استراتژی مشابهی را برای شیرون در نظر دارد یا خیر؟
اما با سرعت بالای فروش این مدل تعجب‌آور نخواهد بود که در آینده شاهد نسخه‌های ویژه‌ای از این هایپرکار باشیم


بوگاتی نباید نگرانی برای فروش شیرون در اقصی نقاط دنیا داشته باشد، در حقیقت این خودروساز نشان داده است که سفارش‌هایی را از ۴ نقطهٔ بزرگ جهان دریافت کرده است.


جایگاه اول متعلق است به قاره سبز (اروپا) با در دست داشتن ۴۳% از کل سفارش‌ها و جایگاه دوم تعلق می‌گیرد به آمریکای شمالی با ۲۶% از کل سفارش‌ها و این در حالی است که خاورمیانه با اختلاف اندکی یعنی با ۲۳% از کل سفارش‌ها و بعد از آمریکا در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.
و نهایتاً محدودهٔ آسیای-اقیانوسیه با ۸% از کل سفارش‌ها جایگاه آخر را به خود اختصاص می‌دهد.

Bilin
pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here