Bugatti-Chiron-2.jpg

سال 2017 نقطه عطفی برای بوگاتی بوده است زیرا که بوگاتی امسال را با معرفی بوگاتی شیرون 1500 اسب بخاری آغاز کرده و در ادامهٔ سال تمرکز خود را بر روی تولید این هایپرکار با هدف تحویل اولین دسته از این خودروها به مشتریان معطوف کرده است.


البته این کار زمان‌بر بوده اما بوگاتی با تحویل کلید 70 دستگاه از شیرون به دستان مشتریان منتظر، به هدف خود رسیده است.
با تحویل دادن 70 دستگاه از شیرون، بوگاتی هم‌اکنون حداقل 230 سفارش از شیرون را در دفترچه خود دارد که باید حواس خود را به آن جمع کند.
مجموع کل سفارش‌هایی که از طرف خودروساز فرانسوی گزارش شده است بیش از 300 سفارش است که اگر این شرکت سرعت فعلی خود را در تولید حفظ نماید کارخانه بوگاتی در مولشیم فرانسه تا 4 سال آتی فعال خواهد بود


300 سفارش تأییدشده برای شیرون بدان معنی هست که بیش از نیمی از 500 دستگاهی که قرار است تولید شود فروخته شده و بنابراین با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که کمتر از 200 دستگاه شیرون باقی‌مانده است که برای آن سفارش ثبت نشده است (پس بهتر است برای خرید آن عجله کنید).


می‌توان گفت که شیرون بسیار سریع‌تر از جد خود یعنی ویرون به فروش رفته است البته ناگفته نماند که ویرون یک چرخه عمر 10 ساله داشت که بوگاتی طی آن نسخه‌های ویژه‌ای از ویرون را نیز به تولید رساند اما نامشخص است که آیا بوگاتی استراتژی مشابهی را برای شیرون در نظر دارد یا خیر؟
اما با سرعت بالای فروش این مدل تعجب‌آور نخواهد بود که در آینده شاهد نسخه‌های ویژه‌ای از این هایپرکار باشیم


بوگاتی نباید نگرانی برای فروش شیرون در اقصی نقاط دنیا داشته باشد، در حقیقت این خودروساز نشان داده است که سفارش‌هایی را از 4 نقطهٔ بزرگ جهان دریافت کرده است.


جایگاه اول متعلق است به قاره سبز (اروپا) با در دست داشتن 43% از کل سفارش‌ها و جایگاه دوم تعلق می‌گیرد به آمریکای شمالی با 26% از کل سفارش‌ها و این در حالی است که خاورمیانه با اختلاف اندکی یعنی با 23% از کل سفارش‌ها و بعد از آمریکا در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.
و نهایتاً محدودهٔ آسیای-اقیانوسیه با 8% از کل سفارش‌ها جایگاه آخر را به خود اختصاص می‌دهد.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید