microbes.jpg

زندگی در سیاره ای دیگر ایده جالب و هیجان انگیزی به نظر می رسد با این حال برداشتن چالش های پیش رو مستلزم اقداماتی است که ممکن است برای بسیاری قابل تصور نباشند.

یکی از این چالش ها مشکل تغذیه است و حالا محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان داده اند که می توان از مدفوع برای رشد باکتری هایی استفاده کرد که قابل خوردن هستند.

مطالب خواندنی : کشف سیاره‌ای فاقد ابر

در این پروژه محققان باکتری ها را همراه با مدفوع جامد و مایع مصنوعی در راکتوری استوانه ای و ایزوله با 1.2 متر طول و 10 سانتی متر قطر قرار داده اند. این میکروب ها از طریق هضم بی هوازی که شبیه به سیستم گوارش انسان است مدفوع را تجزیه کرده اند.باکتری

در طول این فرایند حجم زیادی از متان تولید شده که می توان از آن برای رشد میکروب دیگری به نام Methylococcus capsulatus استفاده کرد که از 52 درصد پروتئین و 36 درصد چربی تشکیل شده اند و امروزه منبع غذایی حیوانات به شمار می رود.

محیط مرطوب و بسته مورد استفاده در این فرایند برای پاتوژن های مضر نیز فضای رشد مناسبی به شمار می رود به همین دلیل محققان رشد میکروب ها در محیط های با دمای بالا و قلیایی نیز بررسی کرده اند.

افزایش ph محیط به 11 به رشد باکتری Halomonas desiderata منجر شده که از 15 درصد و 7 درصد چربی تشکیل شده است. از سوی دیگر با افزایش دمای محیط به 151 درجه فارنهایت که در آن اغلب پاتوژن ها از بین می روند، باکتری های Thermus aquaticus متشکل از 61 درصد پروتئین و 16 درصد چربی جان سالم به دربرده اند.

محققان به منظور افزایش سرعت فرایند از دو مجموعه میکروب استفاده کرده اند که گروهی از آنها مواد زائد را به اسیدهای چرب تجزیه کرده و گروه دوم اسیدهای چرب را به متان تبدیل می کنند.

این روش باعث افزایش چشمگیر سرعت فرایند شده و باکتری ها طی 13 ساعت 49 تا 59 درصد از مدفوع را تجزیه کرده اند، در صورتی که در حالت عادی چندین روز به طول می انجامد.

Bilin
دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید