تبدیل ضایعات مک‌دونالد به قطعات خودرو توسط فورد!

محصولات آینده فورد حداقل در برخی بخش‌ها با قهوه‌های مک‌دونالد عرضه خواهند شد! این غول دنیای فست فودها ضایعات فرایند تولید قهوه‌های خودش را به فورد تحویل خواهد داد و این برند مشهور دنیای خودروسازی نیز از آن به عنوان متریال تولید برخی از قطعات خودرویی استفاده خواهد کرد.با Bilin (اخبار علم و فناوری)همراه باشید.


گل قهوه پوسته بیرونی دانه‌ی قهوه است که طی فرایند بو دادن آن به بیرون ریخته می‌شود و معمولاً به عنوان ضایعات در نظر گرفته می‌شود. البته گروه مهندسی فورد فهمیده‌اند این محصولات را می‌توان با پلاستیک و سایر مواد افزودنی مخلوط کرد و متریالی برای خودرو تولید کرد. به این ترتیب مک‌دونالد بخش اعظم گل قهوه‌ی خود را به فورد ارسال خواهد کرد.


فورد می‌گوید ترکیب قهوه و پلاستیک منجر به تولید قطعاتی می‌شود که 20 درصد سبک‌تر بوده و خواص گرمایی بهتری نسبت به قطعات کنونی دارند. فرایند تولید این قطعات نیز 25 درصد انرژی کمتری را نیاز دارد.


فورد از متریال مربوط به قهوه در محفظه چراغ‌های جلو استفاده خواهد کرد. در ادامه قطعات زیر کاپوت نیز از این مواد ساخته خواهند شد. فورد اشاره دقیقی به نوع قطعات ساخته شده از ضایعات قهوه نداشته اما احتمال استفاده از آن در پیکاپ رنجر وجود دارد.


فورد در ویدئویی جدید به استفاده از این متریال استفاده کرده اما خب به اسم و نوع قطعات اشاره‌ای نداشته است. این کمپانی گل قهوه را داغ کرده و در محیط‌هایی با اکسیژن پایین قرار می‌دهد و سپس آن را با پلاستیک مخلوط می‌کند. ظاهراً این مواد بویی شبیه قهوه طی مراحل تولید داشته و قطعاً این بو بهتر از بوی پلاستیک خواهد بود.

 

Bilin

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید