bmw-m5-drift.jpg

برای ثبت رکوردهای جهانی گینس محدودیتی وجود ندارد و صنعت خودرو نیز از این قضیه مستثنا نیست. به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر ثبت سریع‌ترین زمان‌ها در پیست نوربرگ رینگ به یک رویه مهم در بین خودروسازان تبدیل شده است. خواه خودرویی از نوع سدان چهار درب باشد یا یک شاسی‌بلند، جهنم سبز مکانی برای به چالش کشیدن محدودیت‌ها بوده و البته می‌تواند به فروش بیشتر خودروها نیز کمک کند.

مطالب خواندنی : طراحی محصولات آینده ب‌ام‌و متفاوت خواهد بود


اما همه اخبار درباره این پیست نیست زیرا ب‌ام‌و از طریق بخش آمریکای شمالی خود توانسته رکورد جهانی طولانی‌ترین دریفت را در مکانی کاملاً متفاوت به اسم خود ثبت نماید. پیش از اینکه به شرح این رکورد بپردازیم باید بگوییم که در سال 2013 استاد مدرسه رانندگی پرفورمنس ب‌ام‌و، آقای یوهان شوارتز با نسل قبل M5 بیش از 82 کیلومتر را دریفت کرد که برابر با 322 دور پیستی بود که در مرکز پرفورمنس ب‌ام‌و در نزدیکی گرین ویل کارولینای جنوبی واقع شده است.

بیش از یک سال بعد هارالد مولر با تویوتا GT86 حدود 144 کیلومتر را دریفت کرد که بدین ترتیب رکورد طولانی‌ترین دریفت دنیا به این راننده و خودرو تعلق گرفت. در ژوئن سال 2017 تویوتا با یک GT86 دیگر و این بار با خبرنگار آفریقایی به نام جسی آدامز توانست رکورد دریفت 165 کیلومتری را در 5 ساعت و 46 دقیقه ثبت نماید.


هم‌اکنون ب‌ام‌و دوباره عنوان می‌کند تاج دریفت دنیا را بازهم با یوهان شوارتز بر سر گذاشته و با نسل جدید M5 حداقل 8 ساعت دریفت نموده است. در ویدئوی تیزری منتشر شده گفته می‌شود که قوانین تغییر یافته‌اند زیرا رانندگان اجازه دارند توقف کرده و سوخت‌گیری نمایند اما ب‌ام‌و این کار را انجام نداده و البته باک بزرگ‌تری را نیز نصب نکرده است. باواریایی ها معتقدند این کار خسته کننده است!


بجای این کارها یک دستگاه M5 نسل قبل به عنوان جایگاه سوخت‌گیری عمل می‌کند تا باک جانشین خود را پر کند و به او اجازه دهد بدون توقف دریفت نماید! به منظور ممکن شدن این سوخت‌گیری خودرو به خودرو ب‌ام‌و صندلی‌های عقب M5 قدیمی را حذف کرده تا فضا برای باک سوخت محوری موردنیاز برای نسل جدید این خودرو ایجاد گردد.


این رکورد به منظور نمایش توانایی‌های دریفت و پرفورمنس نسل جدید M5 چهار چرخ محرک و البته برجسته کردن دیفرانسیل عقب شدن خالص آن ثبت شده است. به منظور آسان‌تر شدن این کار مسیر دریفت خیس و کمی لغزنده بوده هرچند شاید برخی افراد آن را تقلب بدانند.


رکورد جدید M5 و البته ویدئوی آن ما را به یاد ویدئوی فوق‌العاده‌ی شل در 20 سال پیش با خودروهای فرمول 1 فراری می‌اندازد که سوخت‌گیری دوباره آن توسط یک هواپیما صورت می‌گیرد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید