بوگاتی شیرون سوپر اسپورت

چندی است که شایعاتی درباره‌ی رونمایی از نسخه سوپر اسپورت بوگاتی شیرون به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد به زودی با این خودرو آشنا خواهیم شد.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

منابع ناشناس اعلام کردند بوگاتی در حال برنامه‌ریزی برای معرفی نسخه قوی‌تر شیرون در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ است. این نمایشگاه از ماه مارس آینده آغاز بکار خواهد کرد.

ظاهراً این خودرو در زمان معرفی دیوو به مشتریان بالقوه نشان داده شده است. در همان زمان گفته شده شیرون سوپر اسپورت یک موشک زمین به زمین و الهه‌ی سرعت خواهد بود.

مطالب خواندنی : دوئل هیوندای توسان، پژو ۳۰۰۸ و اشکودا کاروک

اگر بوگاتی شیرون سوپر اسپورت به این زودی‌ها تبدیل به واقعیت شود شاید از برخی به‌روزرسانی‌های آئرودینامیکی و کاهش وزن سود ببرد. احتمالاً این خودرو کمی سبک‌تر از شیرون اسپورت خواهد بود.  خود شیرون اسپورت حدود ۱۸ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه عادی این هایپرکار است.

نیروبخش شیرون سوپر اسپورت همان پیشرانه‌ی ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کواد توربوی بکار رفته در نسخه عادی این خودرو خواهد بود اما گفته شده قدرت آن احتمالاً بیشتر از ۱۵۰۰ اسب بخار خواهد بود و گشتاورش نیز به ۱۶۰۰ نیوتون متر خواهد رسید. البته مشخصات فنی دقیق این خودرو هنوز مشخص نشده است.

این امر شاید به بوگاتی اجازه‌ی رکوردشکنی در جاده را بدهد.  مدیرعامل بوگاتی آقای استفان وینکلمن گفته بود که شکستن رکورد سرعت خودروهای جاده‌ای در اولویت این برند نیست.

ظاهراً تنها ۲۰ تا ۴۰ دستگاه از بوگاتی سوپر اسپورت تولید خواهد شد.

Bilin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here