۲۰۱۷-kia-soul-turbo.jpg

به منظور تعیین بهترین شاسی‌بلند و پیکاپ تراک های سال ۲۰۱۸، برندگان سال ۲۰۱۷ به همراه خودروهایی که کاملاً جدید بوده یا به‌روزرسانی زیادی را تجربه کرده‌اند با یکدیگر مقایسه شده اند. خودروهای حاضر در این مسابقه باید قیمت پایه کمتر از ۸۰ هزار دلار داشته و از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ برای فروش عرضه شده باشند. هر خودرو توسط تیم داوری کاملاً حرفه‌ای بررسی مفصل شده و برندگان از طریق رأی داوران انتخاب شده‌اند. هر خودرو باید در فاکتورهای کلیدی‌ای چون ارزش، لذت رانندگی و انجام مناسب مأموریت‌های خاص در کلاس خود سرآمد دیگران باشند.

کیا سول 2018
اینکه بتوان خودرویی ارزان‌قیمت و در عین حال هیجان انگیز را ساخت کاری سخت است. بهای خودروهای جدید رو به افزایش بوده و البته سطح درآمدها نسبت به تورم افزایش پیدا نمی‌کند. با چنین افزایش قیمتی، یک فرد باید چندین بخش از بدن خود را بفروشد تا بتواند یک خودروی جدید ارزان و پایه را بخرد! برای خریدارانی که به دنبال مزیت‌های گارانتی و خدمات هستند یک گزینه قابل‌اعتنا وجود دارد: کیا سول.

کیا سول 2018

کیا سول 2018
سول یک خودروی عجیب‌وغریب با صندلی‌های عقب مفید و تجهیزات زیاد است که انتظارات از کلاس شاسی بلندهای ساب کامپکت را بازتعریف نموده است. ستون‌های A مشکی، پانل شناور غیرعادی و ظاهر مکعبی مانند از شاخصه‌های طراحی این خودرو هستند؛ اما تجهیزات سول نیز خاص و منحصربه‌فرد می‌باشند. از جمله تجهیزات این خودرو می‌توان به نورپردازی سفارشی کابین اشاره کرد.

کیا سول 2018

کیا سول 2018

کیا سول 2018
خب همه‌چیز به طراحی ختم نمی‌شود. درحالی‌که پیشرانه ۱۳۰ اسب بخاری پایه چندان قوی نیست اما این خودرو با پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری توربوی ۲۰۱ اسبی نیز عرضه می‌شود که به یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه متصل شده و در کل شتاب خوبی را به سول ارزانی می‌دارند. این خودرو در تست‌ها شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۶٫۳ ثانیه‌ای را ثبت کرده و هر رقیب دیگری را پشت سر می‌گذارد. حتی موضوع مهم‌تر اینکه پیشرانه یاد شده کم‌مصرف‌تر از نسخه تنفس طبیعی ۱٫۶ لیتری و مدل رده میانی ۲ لیتری ۱۶۱ اسب بخاری بوده و در تست‌های واقعی ما مصرف سوخت ۷٫۸ لیتری را ثبت کرده است. پیشرانه توربو در مدل‌های فول Exclaim وجود داشته اما تمامی مدل‌های سول دارای سواری و سیستم تعلیق پایداری هستند که می‌تواند با اعتمادبه‌نفس اکثر پیچ‌ها را پشت سر بگذارد.

کیا سول 2018
نبود مدل مجهز به سیستم چهار چرخ محرک نقطه‌ضعف اصلی سول بوده اما چیزی که این ضعف را پوشش می‌دهد کابین کاملاً راحت و مفید است. با فضای پای زیاد در عقب و سانروف پانورامیک متغیر که باعث می‌شود فضا بازتر شود، چهار بزرگ‌سال به راحتی می‌توانند ساعت‌های زیادی را در کابین بگذرانند. موقعیت رانندگی بالاتر به این معنی است که رانندگان دید کاملی به جاده خواهند داشت.

کیا سول 2018
در کلاسی که رقبای بسیار زیادی حضور دارند و البته دینامیک سواری را اولویت اصلی نمی‌دانند، سول یک خودروی کاملاً متفاوت و متمایز است. سواری هیجان‌انگیز و تکنولوژی‌های به‌روز که معمولاً در مدل‌های گران‌تر دیده می‌شود باعث شده‌اند سول در کلاس کراس اوورهای ساب کامپکت واقعاً بدرخشد؛ و البته با وجود نسخه کاملاً فولی که بهای آن کمتر از ۲۸ هزار دلار می‌باشد نیازی به فروش اعضای بدن خود برای خرید آن ندارید!

مشخصات کیا سول

  • نوع خودرو: پیشرانه در جلو، دیفرانسیل جلو، ۵ نفره، ۴ درب هاچبک
  • قیمت پایه: ۲۳۶۹۵-۱۶۹۹۵ دلار
  • پیشرانه‌ها: ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری ۱۳۰ اسب بخاری، ۴ سیلندر ۲ لیتری ۱۶۱ اسب بخاری، ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری توربوی ۲۰۱ اسب بخاری
  • گیربکس‌ها: ۶ سرعته دستی، ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک با حالت تعویض دستی، ۶ سرعته اتوماتیک با حالت تعویض دستی
  • وزن خالص: ۱۳۱۵ تا ۱۴۷۴ کیلوگرم
  • شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت: ۶٫۴ تا ۹٫۱ ثانیه
  • مسافت ۴۰۰ متر: ۱۵ تا ۱۶٫۹ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۱۸۵ تا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۹٫۸/۸٫۴/۸٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر

 

pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here