۸۲۱۹۲

برد – برد یک ویژگی  مذاکره قدرتمند است، به ویژه هنگامی که هیچ یک از گزینه های  معامله قابل قبول نیست. اولا همه باید بدانند که ما در جهان پر از قدرت نامتقارن زندگی می کنیم. .هنگامی که شما قدرت زیادی ندارید، باید از استراتژی برد- برد استفاده کنید تا افراد را به انجام کارهایی که به شما کمک میکند، مجبور کنید. هنگامی که شما به قدر کافی قدرتمند هستید لازم نیست که برای پیروزی برنده شوید. بنابراین وقتی ما قدرت کمتری داریم، می توانیم خودمان را مجبور کنیم که با فردی با قدرت زیاد صحبت کنیم که البته باید تفکر کرد که چگونه می توان به پیروزی دست یافت و ناخوشایند را تحمل کرد یا انتخاب های شجاعانه انجام داد. به عبارت دیگر یک مذاکره هوشمند داشته باشیم.

بهتر است محل مذاکره را کنترل کنید

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 3

مذاکره در یک اتاق معمولی به دور از یک محلی که در آن نشان از موفقیت و قدرت نفوذ طرف مقابل است. اگر شما در یک محیط اداری مذاکره کنید، آن را در اتاق کنفرانس انجام دهید. اگر در حال مذاکره برای کسب و کار به کسب و کار هستید، در دفاتر خود ملاقات کنید، یا یک نقطه خنثی مانند یک رستوران را انتخاب کنید. بعضی از بهترین مذاکرات میتواند در پیاده روی های طولانی باشد.

دلایل بسیار خاصی وجود دارد که مذاکرات پیاده روی خوب انجام می شود. اولا، شما به چشم کسی که میخواهید به توافق برسید، نگاه نمیکنید. این باعث می شود که اگر اختلاف نظری وجو دارد  در چهره دیده نشود و این به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. دوم، پس از حدود هفت دقیقه، قدم زدن در یک کانال هماهنگ، موجب همگام سازی امواج مغزی می شود. این باعث ترویج همدلی و درک متقابل می شود.

مطالب خواندنی : رعایت چند اصول برای موفقیت در پروژه ها

چرا شما مجذوب فرد قدرتمند شوید؟

بهتر است از یک معامله بد دوری کنید. وقتی فرد  قدرتمند نمیخواهد کاری را انجام دهد میخواهد که بهترین راهکار را برای شما به وجود آورد. رهبران کم قدرت که کنترل چرا  گفتن را از دست می دهند، تقریبا تمام تغییرات اجتماعی را به وجود می آورند.تصویری از پیامد های ناشی از تصمیم درست، در اعصاب بینایی سران رهبران قدرتمند شما برجسته خواهد شد زیرا  مغز ما تحت تأثیر سیستم عصبی چشم ما قرار می گیرد.

 تحقیقات اخیر تایید می کند که اگر شما از اصطلاحات متقاعد کننده استفاده کنید، احتمال بیشتری دارد که در مذاکره با افراد قدرتمند راه خود را پیدا کنید. این به این معنی است که شما قبل از تقاضا برای آنچه که دریافت می کنید، به شخص قدرتمند بگویید چه چیزی را اول دریافت می کنید. این بسیار ساده است و اکنون می توانید آن را امتحان کنید. روانشناسان معتقدند اعلام کردن آنچه که می خواهید در اول مذاکره باعث می شود طرف مقابل دفاعی ونرم تر شود.

زمان

تعیین زمان روز مذاکره را بر عهده بگیرید. اگر مشکل پیچیده  در مذاکره دارید که نیاز به حل بسیاری از مشکلات برای مثال ریسک پذیری یا مشورت کردن از  دیگران دارد، جلسات مذاکرات را در اواسط صبح برنامه ریزی کنید. در حالت ایده آل زمانی بین ۹ صبح تا ۱۱ صبح است زمانیکه ما پرانرژی هستیم. محققان معتقدند که افراد خسته و گرسنه نمی خواهند شرایط فعلی را تغییر دهند.

تهدید

که هنگامی که شما در مذاکره با تهدید مواجه می شوید، انتخابهای مختلفی دارید. شما می توانید در مذاکره بمانید، می توانید تهدید  را بازگردانید، یا می توانید که میدان مذاکره را ترک کنید.

متاسفانه در مذاکره با یک قلدر رفتار بد بیشتر از آنچه انتظار داشته باشید اتفاق می افتد، مخصوصا زمانی که به مذاکره می رسد. اما در حالی که شما نمی توانید اعمال دیگران را کنترل کنید، می توانید پاسخ خود را کنترل کنید.

هر کسی، حتی یک کودک، می تواند در هنگام تلاش برای رسیدن به هدف  خود، از شرم و تهدید استفاده کند. بنابراین گفتگو همراه  با تکامل و ادب  نه تنها شما را از بین می برد، بلکه می تواند به شما در موفقیت مذاکرات کمک کند.

تعریف قلدر و مذاکره

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 4

یکی از تعاریف “قلدر” در فرهنگ لغت عبارت است از: “یک فرد پرخاشگر که نسبت به دیگران بی رحم است”. وتعریف برای کلمه “مذاکره” شامل موارد زیر است: ” ترتیب دادن یا ایجاد کنفرانس، برای بحث و مصالحه. “

مذاکره

از آنجایی که هسته مذاکره سازش است و از اغلب آخرین چیزی است که مالباخته آماده انجام آن است.

برخی از روش های اساسی برای بهبود مهارت های مذاکره را که می تواند توانایی شما را برای دستیابی به سازش با یک مذاکر کننده قلدر افزایش دهد. این نکات عبارتند از:

  • شکستن یخ قبل از شروع پروسه مذاکرات با صحبت کردن کوچککه یک فضای مثبت و آرامتر را ایجاد می کند.
  • با استفاده از اظهارات “من”که کمک می کند تا احساس دفاعی کمتر شود.
  • صادقانه و مستقیم ،بنابراین اعتبار خود را پایین نمی آورید.
  • نمایش قدردانی که کمک می کند تا طرف مقابل برای سازش بیشتر پذیرا باشد.
  • درک موضوع (ها) که به شما کمک می کند متمرکز شوید.

این نکات مذاکره را هرچه بیشتر تسهیل می کنند زیرا به شما کمک می کند که آرام و مثبت باقی بمانید.

مذاکره کننده قلدر، به جای مهارت های مذاکره مشروع، از تاکتیک های تهاجمی مانند احساسات و خشم استفاده می کند.اما در مقابل  برای رسیدن به تدابیر تهاجمی، بهتر است آنها را در عمل خود به دست آورید به این دلیل که وقتی “او” گرفتار می شود، عقب نشینی میکند.

مواجه با فرد زورگو در محیط کار

هنگامی که شخص قلدر کسی است که شما باید با او در یک محیط، کار کنید که می تواند موفقیت شما را تحت تاثیر قرار دهد. خودتان را قبل از هر اقدام دیگری کنترل کنید. از لحظه ای که متوجه شدید خودتان را نمی توانید کنترل ، پنج نفس آهسته و کامل بکشید. کاهش تنفس و ضربان قلب به شما آرامش خواهد داد.هنگامی که یک قلدر با شما صحبت می کند ازعصبانیت دندان هایتان می شکند،  بگذارید تا از فضای شما بیرون بیایید، و احساس  بد شما کم شود.

اشتباهات در مذاکره

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 2

بزرگترین اشتباه هر مذاکره کننده این است که با ارائه امتیازات، به حرکت های تهاجمی واکنش نشان دهد. به تاکتیک های متضاد و درخواست های منطقی پاسخ دهید بهترین محافظت شما شناسایی تاکتیک هایی است که او استفاده می کند. دادن پاداش و شانس بیشتر به اوست با این کار شما باعث می شوید که فرد قلدر بیشتر بر این قدرت خود تکیه کند. تاکتیک های قلدر را تشخیص دهید قبل از اینکه یک مذاکره در زمین انجام دهید. حالات مذاکره با یک قلدر را برنامه ریزی کنید تا احساس آمادگی برای مقابله با این وضعیت را داشته باشید.

پاسخ به تهدید، توهین و فریاد

اگر بخواهید هر زمانی که تحت فشار قرار می گیرید، آمادگی خود را به عقب برگردانید بازنده هستید. اگر فکر می کنید  شروع گفتگو منجر به عقب نشینی خارج از کنترل شود، از  بیانیه استفاده کنید.

 راز موفقیت مذاکره

راز مذاکره موفقیت آمیز امتناع از پایان دادن به مذاکره است تا زمانی که معامله انجام شود حتی زمانی که مذاکره  باعث آزار  طرفین است بخصوص اگر همه چیز تحت کنترل شما هست. تلاش کنید تا اهرم قدرت را به دست آورید ، یک متفکر هنگامی که با کسی روبرو می شود که توانایی آن را ضعیف تر از خود می داند احساس قدرت می کند. برای جابجایی چشم انداز قدرت، خود را با آنهایی که می توانند قدرت بیشتری را درک کنند، همسو  کنید.

درک دیدگاه های قلدر

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 5

همیشه شما زمانی که نیازهای طرف مقابل را درک می کنید اقدام به مذاکره کنید.با متوجه شدن نیازهای مذاکره کننده، شما می توانید بینش هایی را در مورد آنچه که در مورد نیازهای خود می خواهید انجام دهید، درک کنید.

رعب و وحشت قلدر را مشاهده کنید

 توجه داشته باشید که چه چیزی باعث می شود که یک قلدر از تاکتیک های قلدری استفاده می کند. همچنین به زمانی که چنین تاکتیک ها استفاده می شود توجه داشته باشید.از خود بپرسید آیا او خلق و خوی خاصی را بیان می کند که به من نگاه می کند، به من ارزش بیشتر و به رسمیت شناختن می دهد؟ اگر چنین و مناسب است، با او تعامل کنید و توجه کنید که چگونه او پاسخ می دهد. بینش هایی که از این مشاهدات به دست می آید، اطلاعات لازم را نسبت به بهترین زمان ها و راه های مذاکره با او به شما می دهد.

تماشا کردن تاکتیک هایی که یک قلدر مورد استفاده قرار می دهد تا باعث تهدید شود. وقتی یک قلدر تلاش می کند تا شما را بترساند، ببینید آیا او از سناریوی پلیس خوب ، پلیس بد استفاده می کند یا آیا تاکتیکی دیگری وجود دارد که او بکار گیرد (ی من فقط به شما فشار می آورم تا ببینم که شما تا چه مقدار به من اجازه می دهد که پیش بروم )؟ ببینید آیا او تاکتیک های قلدری  را مخلوط می کند؟ اگر چنین است، توجه داشته باشید که همه این اطلاعات بینش لازم را برای مبارزه با او به شما می دهد.

به دنبال راههای مقابله

 هنگامی که شما اطلاعات لازم را در مورد اینکه چرا یک قلدر تلاش می کند تا شما را بترساند و به مرور زمان نتیجه تلاش هایش را برآورده کند، می توانید موقعیت خودتان را برای برخورد با او با استفاده از پتانسیل یورش بهبود دهید.

از دیدگاه قلدری در مورد تصور تان در مورد تهاجم، از خودسؤال کنید. با انجام این کار، شما ممکن است او را تشخیص دهید که چگونه خود را طراحی می کند. اگر تصادفا باشد ممکن است شخصیت اش تغییر کند. این به نفع هر دو شما خواهد بود زیرا مذاکرات باید ساده تر شود.در هر گونه مذاکره، باید سبک شخصیت و نوع شخص مذاکر کننده را بدانید.

به خاطر داشته باشید که افرادی که دارای شخصیت های قلدری هستند احتمالا دارای نقاط کور بسیار بیشتر از شما هستند. به طور معمول، کسانی که با “قلدری” سبک دارند، خود را با همکارانی محاصره می کنند که حقایق کامل را به آنها نمی دهد. این شما را در یک مزیت قرار می دهد اما مهم است که راهبردهای برنده شدن را پیش از زمان اجرا کنید.

هنگامی که یک قلدر به شما حمله می کند، دیگران از شما انتظار دارند که شما یکی از دو راه را انتخاب کنید: ترک محل یا ضربه زدن اما نه در عوض مهربان باشید. شما مجبور نیستید که آنها را دوست داشته باشید اما شما نباید اجازه دهید آنها فکر کنند شما آنها را دوست ندارید.

 

قدرت خود را نشان دهید

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 6

از ضعف ارتباط بپرهیزید. شما مجبور نیستید فریاد بزنید، شما مجبور نیستید جنگجو باشید، اما شما باید خودرا قوی کنید. برای انجام این کار، نشان دادن نکات کمی از اعتماد به نفس و قدرت شما است. در یک راه حرفه ای، شخص قلدر را در یک نقطه متوقف کنید، با او مخالف باشید یا از یک سوال برای هدایت گفتگو استفاده کنید. به عنوان مثال، بگویید، “اجازه دهید یک روش کمی متفاوت برای این کار داشته باشیم.

قدرت درونی خود را احساس کنید هر کس دارای قدرت درونی برای ارائه دادن است؛ مشکل مذاکره با قلدر ها  این است که بسیاری از قلدرها سعی می کنند شما را حساس کنند که این قدرت را از دست دهید مراقب باشید آنها عمدا تلاش  میکنند که شما را محکوم کنند و به شما احساس ضعف دهند.

گاهی اوقات ما فکر می کنیم که آنها می توانند همه چیزهایی را که ما داریم از ما دور می کنند.باور کنید که شما قوی تر از آنها هستید زیرا درون شما قوی تر از آنها است و قوی تر از آنها همیشه وجود خواهد داشت.

به یاد داشته باشید موافقت با آنها چه در مورد شما و چه در شخص دیگری  فقط مشکل را تشدید می کند.

 

 قلدرها معمولا خیلی هوشمند نیستند

این بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت است 7

 بنابراین شما می توانید از این مورد به نفع خود استفاده کنید. در اینجا چند ایده وجود دارد:

در همه چیزی که آنها می گویند خنده ، و بدتر از  همه توهین وجود دارد.رفتن به یک مذاکره با کسی که دارای قدرت بیشتری از شماست، می تواند یک چشم انداز دلخراش باشد. ، رویکرد شما به مذاکره می تواند به طور چشمگیری روی شانس موفقیت شما تأثیر بگذارد.قدرت و نفوذ شما از خصوصیات منحصر به فردی است که شما به مذاکره می آورید.

درک اهداف خود

لیستی از آنچه که از مذاکره می خواهید، و قصد دارید بگویید را آماده کنید. این تمرین به شما کمک خواهد کرد تعیین کنید که چه چیزی شما را هدفتان نزدیک می کند، به طوری که استراتژی خود را در شرایط قابل قبول ایجاد کنید. مهمترین چیز این است که آماده باشیم.

  گوش کن و سوال بپرس

دو استراتژی قدرتمندی که می توانید از آن استفاده کنید، شنیدن خوب که اعتماد را ایجاد می کند و سوالاتی را مطرح می کند که طرف دیگر را برای دفاع از موقعیت خود تشویق می کند واگر آنها نمی توانند از آن دفاع کنند، شما کمی قدرت را تغییر داده اید.

نتیجه گیری

در نهایت، مایل باشید که در مذاکره بیش از حد معمول مصالحه کنید. سازش عضله اصلی همه مذاکرات است.

از همه چیز مهم تر، به یاد داشته باشید که او قدرت بیشتری نسبت به شما دارد. مهم نیست که مذاکره کننده قلدر رفتار شما را چگونه برداشت میکند، اما می توانید پاسخ های خود را کنترل کنید – و در نهایت تصمیم شما این است که آیا با قلدر کار کنید یا خیر.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید