۱۵۱۴۵۴۱۶۳۵_۸٫jpg

یک شرکت معماری در نیویورک آمریکا، آسمان خراش عجیبی را طراحی کرده که بیشتر شبیه به فیلم‌های علمی و تخیلی است. این آسمان خراش آینده‌نگرانه که Analemma Tower نام گرفته، قرار است از یک سیارک در حال گردش در 50 هزار کیلومتری سطح زمین معلق شود. همچنین بر اساس این طرح، تنها راه خروج از برج Analemma استفاده از یک پاراشوت خواهد بود.

 

در طرح عجیبی که شرکت معماری نیویورکی ارائه کرده، برج Analemma با حرکت سیارک، روزانه 8 مسیر مشخص را در نیم کره شمالی و جنوبی زمین طی خواهد کرد و به این صورت ساکنان این آسمان خراش در 24 ساعت به نقاط مختلف کره زمین سفر می‌کنند.

برج Analemma

شرکت معماری Clouds Architecture Office پیش از این نیز طرح‌های عجیب و جالبی در مورد ساخت خانه در مریخ و احداث شهر بر روی ابرها را ارائه کرده بود. در این طرح از سیستم پشتیبانی جهانی اوربیتال استفاده خواهد شد که در آن یک کابل بسیار محکم، آسمان خراش را به سیارکی متصل می‌کند که به نزدیکی زمین آورده شده است. البته کارشناسان بر این باورند که شکار یک سیارک در آسمان و آوردنش به نزدیکی زمین اصلا کار راحتی نیست اما شرکت نیویورکی معتقد است که این ایده در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد.

برج Analemma در دبی ساخته خواهد شد

شرکت Clouds Architecture Office اعلام کرد که با توجه به آویزان بودن این آسمان خراش از آسمان، می‌توان آن را در هر جایی از جهان ساخت و سپس به مقصد نهایی فرستاد. فعلا و بر اساس طرح اولیه، قرار است برج Analemma در دبی ساخته شود؛ چرا که این شهر در ساخت آسمان‌ خراش‌های مرتفع تخصص دارد و علاوه بر آن، هزینه ساخت این آسمان خراش در دبی تنها یک پنجم هزینه ساخت آن در نیویورک خواهد بود. این شرکت معماری همچنین در نظر دارد تا پنجره‌ها را به صورتی طراحی کند که اندازه آن‌ها به منظور مقابله با فشار و درجه حرارت در ارتفاع‌های مختلف تغییر می‌کند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید