برج وصل (Wasl Tower) ، آسمان خراشی که تا سال ۲۰۲۰ در دبی ساخته می‌شود

برج وصل (Wasl Tower) سازه‌ای شگفت‌انگیز و فوق بلند با نمایی سرامیکی است که به زودی در دبی ساخته خواهد شد؛ با ما در معرفی این آسمان خراش همراه باشید.

شرکت استودیو یو ان (UN Studio) با همکاری معمار و مهندسی معروف به نام ورنر سوبک (Werner Sobek)، مشغول ساخت آسمان خراش جدید و بلندی در دبی هستند که برج وصل نام‌گذاری شده است و به واسطه ظاهر عجیب پیشنهادی برای آن و سیستم روشنایی خورشیدی پیشرفته‌اش، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

مطالب خواندنی : برج خور دبی در زمان اتمام ساخت، بلندترین آسمان خراش دنیا خواهد بود

برج وصل (Wasl Tower)، آسمان خراشی فوق بلند و در حال ساخت در دبی

آسمان خراش وصل در مکانی نزدیک به برج خلیفه، بلندترین سازه دست بشر، در حال ساخت است و انتظار می‌رود که ارتفاع آن پس از تکمیل پروژه، 302 متر باشد. طرح در نظر گرفته شده برای برج وصل به صورت چرخشی بوده و شامل بالکن‌های متعدد و زیبایی در بدنه و استخرهایی برای شنا در تراس‌ سقف می‌شود.

برج وصل (Wasl Tower)، آسمان خراشی فوق بلند و در حال ساخت در دبی

ظاهر سرامیکی ساختمان مجهز به سیستم روشنایی خورشیدی پیشرفته‌ای است که میزان مشخصی از نور روز را به درون طبقات راه می‌دهد؛ استودیو یو ان در رابطه با پره‌های در نظر گرفته شده برای نمای برج وصل اعلام کرده است که روشنایی تعبیه‌شده در پشت پره‌های سرامیکی ساختمان به خوبی با فضای دبی هماهنگ است و پس از اتمام مراحل ساخت، برج وصل به عنوان بلندترین آسمان خراش دنیا با نمایی سرامیکی شناخته خواهد شد.

برج وصل (Wasl Tower)، آسمان خراشی فوق بلند و در حال ساخت در دبی

مراحل اولیه ساخت برج وصل

تخمین زده می‌شود که آسمان خراش وصل چیزی در حدود 106،534 متر مربع فضای داخلی داشته باشد و خریداران آینده بتوانند از طبقات آن برای مقاصد تجارتی و مسکونی استفاده کنند. شرکت هتل‌های مندارین اورینتال (Mandarin Oriental) قصد دارد که 250 اتاق تجملی و گران‌قیمت را به عنوان یکی از شعبه‌هایش در دبی، در برج وصل افتتاح کند.

برج وصل (Wasl Tower)، آسمان خراشی فوق بلند و در حال ساخت در دبی

نمایی خیالی از طراحی داخلی آسمان خراش وصل

جزئیات مختلفی از این سازه عظیم منتشر شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها احداث یک پارکینگ کم ارتفاع در نزدیکی برج است که پنل‌های خورشیدی مرتبط با نمای ساختمان در آن قرار گرفته و امکانات پیشرفته‌ای را در اختیار ساکنین و میهمانان آسمان خراش وصل قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود که برج وصل تا پایان سال 2020 تکمیل شود.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید