تأخیر تولید گرندتور به دلیل تصادف ریچارد هموند

10طبق گفته‌های جرمی کلارکسون، تصادف جدی ریچارد هموند با ریماک کانسپت وان باعث تأخیر در فرایند تولید نسل دوم گرند تور شده است. او به همراه جیمز می در صحنه‌های آتی گرندتور حضور خواهند داشت. کلارکسون نگفته که آیا این اتفاق زمان شروع پخش این نمایش جذاب خودرویی در ماه اکتبر را تغییر خواهد داد یا خیر.

Hammond-May-and-Clarkson
کلارکسون گفته است:

الآن که من دارم می‌نویسم جیمز می روی صندلی فرودگاه نشسته و منتظر یک ایرلاین ارزان‌قیمت برای رسیدن به صحنه‌ای است که هموند باید در آن حضور می‌یافت. هموند در کوه‌های آلپ سوئیس روی تخت دراز کشیده و پرستارهای زیبا تمام نیازهای او را برطرف کرده و داروهای موردنیاز را به او می‌دهند.


کلارسکون می‌گوید که در حال کار برای بازنویسی صحنه‌هایی است که هموند نمی‌تواند در آن‌ها حضور پیدا کند. البته همستر هفته آینده به دفتر گرندتور بازخواهد گشت. طبق گفته‌های کلارکسون او وظایفی چون سرویس دستگاه‌های کپی، قهوه درست کردن و… را انجام خواهد داد.


محض یادآوری باید گفت هموند چند روز پیش و در خلال رانندگی با ریماک کانسپت وان دچار حادثه‌ای جدی شد. او اندکی پس از عبور از خط پایان کنترل خودرو را از دست داد و در نهایت خودروی او در آتش سوخت.

زانوی هموند در این تصادف دچار شکستگی شد اما پس از جراحی گفت:

من مفتخرم اعلام کنم که پس از دو شب بی‌خوابی و چندین ساعت جراحی، زانوی من درست شده و کار می‌کند.


ریماک کانسپت وان ۲۰۱۸ قدرت ۱۲۲۴ اسب بخاری داشته و در ۲.۵ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. سقف سرعت خودرو نیز ۳۵۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. جدیدترین نسخه این خودرو از مجموعه باتری ۹۰ کیلووات ساعتی استفاده کرده و محدوده حرکتی ۳۵۰ کیلومتری دارد. این خودروساز اهل کرواسی همچنین در حال کار با استون مارتین برای توسعه سیستم هیبریدی هایپرکار والکری می‌باشد.

pedal