میزان حافظه رم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید و آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی اپل مشخص شد

12

حافظه رم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید و همچنین آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی (iPad Pro 2017) سرانجام مشخص شد. این میزان حافظه رم تا پیش از این در هیچ یک از آیفون ها و تبلت های اپل به کار نرفته است.

نسل جدید آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی و ۱۲.۹ اینچی اپل مدتی قبل و در زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت معرفی شدند. از آن زمان تاکنون به بیشتر قابلیت‌ها و مشخصات فنی آیپد پروهای سال ۲۰۱۷ پی برده بودیم. به عنوان نمونه اپل مدتی قبل با انتشار نخستین ویدیوی تبلیغاتی آیپد پروهای سال ۲۰۱۷ قابلیت‌های نرم افزاری آن‌ها را به تصویر کشید. اما میزان حافظه رم آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی و نسخه جدید آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی تا امروز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده بود.

البته اپل همچنان نیز از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر خودداری کرده است، اما به لطف اطلاعات مشاهده شده از این دو تبلت جدید اپل در بنچمارک GeekBench می‌توان به حافظه رم آن‌ها نیز پی برد. به عنوان مهمترین مشخصات سخت افزاری که تاکنون درباره تبلت‌های اپل به دست آورده‌ایم باید به استفاده از چیپست اپل A10 و همچنین ۵۱۲ گیگابایت ظرفیت داخلی (بالاترین نسخه) اشاره کنیم که اکنون مجهز شدن به ۴ گیگابایت حافظه رم نیز به آن اضافه شده است.

حافظه رم آیپد پرو 12.9 اینچی جدید

حافظه رم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید با در نظر گرفتن سیستم عامل آن بسیار مناسب است

در حال حاضر دستگاه‌های مجهز به ۶ و یا حتی ۸ گیگابایت حافظه رم نیز در بازار یافت می‌شوند، اما هیچ کدام یک از آن‌ها مجهز به سیستم عامل آی او اس نیستند، سیستمی عاملی که در مقایسه با اندروید مدیریت حافظه به مراتب بهتری داشته و به رم کمتری احتیاج دارد. قیمت مدل پایه (دارای ظرفیت داخلی ۶۴ گیگابایت) آیپد پرو جدید ۱۰.۵ اینچی ۶۵۰ دلار و قیمت مدل پایه برادر بزرگتر آن ۸۰۰ دلار تعیین شده است. با انتخاب نسخه‌های دارای ظرفیت داخلی ۵۱۲ گیگابایت این قیمت‌ها به ترتیب به ۱۰۷۹ دلار و ۱۲۲۹ دلار افزایش پیدا خواهند کرد.

gadgetnews