از بخش چند نفره Call of Duty: WW2 رونمایی شد؛ طعم شیرین کال آو دیوتی اصیل

11

Call of Duty: WW2 قرار است که سری محبوب، اما افول یافته Call of Duty را به ریشه هایش و به روز های شکوهمندش بازگرداند. گرچه همین بازگشت به ریشه ها به اندازه کافی خبر خوشایندی است، اما اخبار هیجان انگیز تری هم هستند تا از پیش هم بیش تر به WW2 امیدوار شویم.

اکتیویژن تریلر بخش چند نفره Call of duty WW2 را در جریان همایش سونی در کنفرانس E3 سال ۲۰۱۷ پخش کرد تا شمایی کلی از این بخش را به عموم نشان دهد. اما در طی کنفراس E3 رویدادی هم به این بازی اختصاص داده شده بود و آن هایی که در این رویداد شرکت داشتند و WW2 را تجربه کردند، خبر های جالبی برای ما دارند.

اکتیویژن به شرکت کنندگان اجازه داده بود تا از گیم پلی شان فیلم برداری و آن را اپلود کنند، به همین دلیل هم یوتیوب پر شده از ویدیو های گیم پلی بخش چند نفره که مود های تیم دثمچ، دامینیشن و مود جدید War mode را نشان می دهند. قاطعانه می تواند گفت که مود War، جذاب ترین و برجسته ترین مود Call of duty در سال های اخیر است.

در این مود، وظایف تیم ها، بر مبنای حوادث و رویداد های واقعی جنگ جهانی دوم است، وظایفی چون پیشروی در نقشه، تعمیر کردن پل و منفجر کردن تانک ها. جالب تر این جا است که یکی از این اهداف، اسکورت کردن Payload است. اسکورت کردن و محافظت از Payload از جمله مود های بسیار پرطرفدار بازی های Overwatch و Team Fortress به شمار می رود و حالا قرار است که در آخرین نسخه از سری کال آو دیوتی هم حضور داشته باشد.

این مود جدید، واقعا تنوع خوبی به شمار می رود و امیدواریم که به روند یکنواختی که سری کال آو دیوتی طی این سال های اخیر به خود گرفته بود، پایان ببخشد. لازم به ذکر است که مود War در رویداد E3 فقط در یکی از مپ ها قابل بازی بود، پس تمامی ویدیو هایی که به این مود اختصاص یافته اند، محیط یکسان و مشابهی دارند. طبیعتا در نسخه نهایی این مپ های بیشتری به این مود اختصاص خواهد یافت.

اسلحه های این نسخه هم در عین وفاداری به دوران جنگ جهتنی دوم، متنوع تر از قبل شده اند. حالا بازیکنان می توانند با Flamethrower دشمنان خود را به آتش بکشند و مشابه بتلفیلد ۱، با بیل به آن ها حمله کنند.

Call of Duty: WW2 در تاریخ ۱۲ آبان سال جاری برای رایانه های شخصی، اکس باکس وان و پلی استیشن منتشر خواهد شد. نسخه بتای محدودی هم در تاریخ ۳ شهریور در دسترس تعدادی از بازیکنان پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت.

digiato