رونمایی از نسل جدید سیتروئن C3 ایرکراس

7نسل جدید سیتروئن C3 ایرکراس که جانشین مدل C3 پیکاسو می‌شود، رونمایی شد.


همانند نسل جدید خودروهای پژو ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸، مدل جدید C3 نیز از ریشه‌های MPV خود فاصله و بیشتر نمایی مشابه یک کراس اوور به خود گرفته است. C3 ایرکراس بر مبنای همان پلتفرم بکار رفته در اوپل کراس‌لند X جدید ساخته شده است. سیتروئن نیز روی SUV بودن این خودرو تاکید زیادی دارد و آن را مهمترین رقیب برای خودروهای این سگمنت نظیر رنو کپچر و نیسان جوک می‌داند.


در این نسل شاهد فرم و طرح آشنای جدیدترین مدل سوپرمینی C3 هستیم که شامل نمای جلوی شخصیتی با عناصر روشنایی جدا هستیم. اما جالب اینکه پانل‌های حفاظتی جانبی خاص سیتروئن موسوم به Airbumps از نمای کناری حذف شده‌اند.


پیش‌نمایش این خودرو با کانسپت C-Aircross رونمایی شده در نمایشگاه خودروی ژنو بوده و همان‌گونه که می‌بینیم بسیاری از عناصر مدل مفهومی به خوبی به مدل تولیدی ترجمه شده‌اند. به عنوان مثال چراغ‌های جلو و عقب و فرم چرخ‌ها همانند نسخه کانسپت هستند.


برای کابین می‌توان از ۹۰ تریم ترکیبی مختلف در رنگ‌ها و تجهیزات مختلف دست به انتخاب زد که در نوع خود کم سابقه است. مواد مورد استفاده نیز از متریال با کیفیت و نرم و در برخی قسمت‌ها از نوع نیمه چرم می‌باشند. یک نمایشگر بزرگ ۷ اینچی نیز برای سیستم اطلاعات و سرگرمی درنظر گرفته شده است.


ظرفیت قسمت بار بین ۴۱۰ تا ۵۲۰ لیتر بسته به موقعیت صندلی های عقب متفاوت است. البته اگر صندلی ها را بخوابانید این فضا به ۱۲۸۹ لیتر نیز خواهد رسید.


انتظار می‌رود طیفی از پیشرانه‌های ۳ و ۴ سیلندر سری PureTech در انتظار این خودرو باشند. قوی‌ترین این موتورها، ۱۲۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. درست همانند مدل بزرگ‌تر کاکتوس و اوپل کراس‌لند X، سیتروئن C3 ایرکراس با سیستم چهار چرخ محرک عرضه نخواهد شد. پژو همچنین برنامه‌هایی برای استفاده از همین پلتفرم در نسل بعدی ۲۰۰۸ دارد.


برنامه‌های سیتروئن برای عرضه‌ی محصول جدید خود تا پایان سال جاری بوده بنابراین انتظار داریم رونمایی کامل آن در چند ماه آینده صورت بگیرد.

pedal