تغییر-باورها-۲

باورهای بازدارنده در وجود همه ما هست. چرا؟ این باورهای ناخودآگاه نتایج بدست امده از طرف ما را ضعیف می کنند. طبیعت ما حکم می کند که تنها برای کارهایی انرژی بگذاریم که ما را به بهترین نتایج می رسانند. بنابراین، زمانی که به پیشرفت نکردن کاری اعتقاد داریم، با به کار نگرفتن همه پتانسیل خودمان در انجام کار، نتیجه مطلوبی برای ما حاصل نخواهد شد. 

اقدام ضعیف = نتیجه نامطلوب، نتایج نامطلوب = باورهای ناامید کننده این چرخه ثابتی است که تنها با تغییر ورودی های آن خروجی متفاوتی دریافت خواهید کرد. 

پتانسیل، اقدام و عمل، نتیجه، اعتقاد و باور. هر کدام از این کلمات به تنهایی برای خود معانی دارند. اما وقتی در کنار هم قرار می گیرند و چرخه موفقیت را می سازند، ما را به درک کامل تری از مفهوم موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار می رسانند. شکل زیر نشان دهنده مراحل لازم برای رسیدن به موفقیت می باشد.

مطالب خواندنی : چگونه تسهیلات دریافتی شما توسط حوزه مالیاتی رسیدگی میشود؟

چرخه موفقیت

هر چه باورها و اعتقادات شفاف تر و مثبت تری نسبت به دستابی به اهدافمان داشته باشیم، این روند برای ما آسان تر خواهد شد. با پتانسیل بالاتر اقدامات بیشتری صورت می گیرد و با اقدامات بیشتر نتایج بزرگتری بدست می آید. 

آنتونی رابینز یکی از بزرگترین سخنرانان و مربیان دوره های کسب و کار و موفقیت می گوید: 

باور تونی رابینز

در ادامه به ۱۰ مورد از باورهای بازدارنده می پردازیم که مانع اقدام کردن ما می شوند. با پیش بینی و پذیرش اینکه شما نیز این باورها را دارید و با تغییر آنها می توانید تبدیل به فردی موفق در زندگی و کسب و کار خود شوید. با این آموزه ها از وب سایت ماهان تیموری می توانید فرصت های رسیدن به موفقیت را برای خود ایجاد و دستیابی به موفقیت را تجربه کنید. 

سلامتی

سلامتی

برای خلق موفقیت در تمامی حوزه های زندگی ما ابتدا باید سلامتی بدن، انرژی و شور زندگی را در خودمان بشناسیم. در حالی که می دانیم که سلامتی امر مهمی است، بسیاری از ما باورهای بازدارنده ای داریم که مانع  تغییر سبک زندگیمان می شود. اجازه ندهید باورهای بازدارنده شما باعث جلوگیری از دستیابی به اهدافتان شود.

” من وقت کافی ندارم “

واقعیت: ۲۶ درصد از مردم تصور می کنند که وقت کافی برای ایجاد تغییر در شیوه زندگی خود را ندارند. شما هم مانند تمام افراد روی این کره خاکی ۲۴ ساعت در روز زمان دارید، چرا بعضی افراد از هر ثانیه از زمان خود استفاده می کنند اما بقیه بهانه این را دارند که وقت کافی برای انجام کارهای خود ندارند؟ آیا اشکال از مدیریت زمان است؟ این به این دلیل است که برای بعضی از مردم، کار کردن یک ضرورت می باشد، اما برای بقیه این چنین نیست. راه حل اصلی این است که شما باید کارهای خود را به ضرورت تبدیل کنید.  فعالیت های خود را اولویت بندی و برنامه ریزی کنید. به گفته آنتونی رابینز:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

“این کار هزینه بالایی دارد”

حقیقت : آمار نشان می دهد که ۱۷% از مردم کشور ما تصور می کنند که ایجاد تغییری کوچک در روش زندگی به سمت زندگی سالم تر، برای آن ها هزینه های بسیار بالایی دارد. اما وقتی واقعاً به حقایق نگاه می کنیم، هزینه داشتن یک رژیم غذایی سالم در مقابل یک رژیم ناسالم تنها در حدود ۱۰هزار تومان در روز است. اگر شما به ایجاد یک تغییر متعهد هستید، اعتقادات خود را بر روی تصورات غلط رایج پایه گذاری نکنید. تصمیم بگیرید، برنامه ریزی کنید، هدف گذاری کنید و شاهد موفقیت خود باشید. همانطور که آنتونی رابینز می گوید:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

“من اراده ندارم”

حقیقت: ۲۷% از مردم فکر می کنند برای ایجاد یک تغییر در شیوه زندگی خود اراده کافی را ندارند. اراده در ذات ما نهفته نیست، ما با اراده در DNA خودمان به دنیا نمی آییم. اراده اکتسابی است. شما باید آن را مانند یک مهارت فرا بگیرید. مانند عضله ای می توانیم آن را تمرین دهیم. اراده ابزاری است که ما را به سمت نتیجه هدایت می کند. غلبه بر این باور که ” من اراده ندارم” و حرکت در مسیر دستیابی به اراده قوی همراه با هدف گذاری ما را در چرخه موفقیت سریعتر به جلو هدایت می کند. به قول آنتونی رابینز:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

کار : 

کار

امروزه اکثر مردم وقت بیشتری را در محل کار نسبت به جاهای دیگر صرف می کنند. چگونه می توانیم رشد کنیم و به موفقیت برسیم  وقتی زمان زیادی را در محیط کار خود صرف می کنیم؟ در این حوزه راز موفقیت چیست؟ باید کاری را پیدا کنید که به آن علاقه داشته باشید. چرخه موفقیت به ما نشان می دهد که به منظور تغییر نتیجه باید اول اعتقادات و باورهای خود را تغییر بدهیم. با پیش بینی و از بین بردن این باورهای بازدارنده، ما برای رشد اقداماتی را انجام داده و فرصت هایی را ایجاد خواهیم کرد که ما را به سمت زندگی رویاییمان هدایت خواهد کرد. 

” من لازمه موفقیت را در خود نمی بینم”

حقیقت: در سال ۱۹۷۹، در دانشگاه هاروارد در رشته مدیریت تحقیقی را انجام دادند که از دانشجویان فارغ التحصیل پرسیده شده بود که ” آیا شما برای آینده خود برنامه ریزی نوشته شده ای دارید؟ آیا هدف گذاری کرده اید؟ و راه رسیدن به اهداف خود را مشخص نموده اید؟ ” و به این نتیجه رسیدند که تنها ۳% از دانشجویان اهداف خود را نوشته بودند. ۱۳% هدف داشتند ولی آنها را ننوشته بودند و ۸۴% هیچ هدفی نداشتند.

۱۰ سال بعد همان گروه مورد مطالعه قرار گرفتند، ۱۳ درصدی که هدف داشتند ولی اهداف خود را ننوشته بودند دوبرابر آن ۸۴% به هدف های خود رسیده بودند. و آن ۳% که هدف های خود را بصورت نوشتاری داشتند ده ها برابر کل ۹۷% دیگر به اهداف خود رسیده بودند. 

برای رسیدن به موفقیت، ابتدا باید به ایجاد تغییر متعهد باشید و هدف گذاری اولین گام در تبدیل غیرممکن به ممکن است. همین حالا که در حال مطالعه این مقاله از وب سایت آموزشی ماهان تیموری هستید، یک لحظه صبر کنید و برای تعیین اهداف خود قلم به دست گرفته و آنها را بنویسید و مدیریت زمان را هم در هدف گذاری های خود طبق آموخته های قبلی در نظر داشته باشید. 

باورهای بازدارنده تونی رابینز

“من هرگز نمیتوانم این کار را انجام دهم”

حقیقت: ترس از شکست یکی از رایج ترین ترس هاست، که ما را از موفقیت دور نگه می دارد. حقیقت این است که چیزی به عنوان شکست وجود ندارد؛ تنها نتیجه های بد و خوب هستند که حاصل تلاش ما را مثبت یا منفی نشان می دهند. ترس روان ما را از بین می برد و ما را از اقدام کردن باز می دارد. ترس در درون هر انسانی وجود دارد – ترس به این راحتی ها از بین نمی رود و همیشه با ماست.

تنها باید این قدرت را در خود تقویت کنیم که این باور بازدارنده را از خودمان دور نماییم و با امید و آرزوهای خودمان به  پیش رفته و زندگی پر از موفقیت را برای خود بسازیم. راز اصلی غلبه بر ترس باور و اعتقاد به پتانسیل و توانایی های خودمان است. همانطور که از گفته های آنتونی رابینز برداشت می شود:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

“من مهارت و یا استعداد ندارم”

حقیقت: ۹ نفر از هر ۱۰ شاغل در سطح ابتدایی نیاز به آموزش شغلی دارند. زندگی نیاز به پیشرفت دارد – بنابراین یادگیری را ادامه دهید. برای رشد و تحقق یافتن آرزوهایتان، باید این را بفهمید که درجا زدن شما را هرگز به جایگاهی که لایقش هستید نخواهد رساند. خالق زندگی خود باشید. یاد بگیرید که زندگی را باب طبع خودتان سپری کنید. شک و تردیدها را به عمل تبدیل کنید. بر روی یک باور و اعتقاد اساسی تمرکز کنید. تصمیم بگیرید و متعهد باشید. تصمیم به تغییر بگیرید. هنگامی که به تصمیم خود متعهد باشید، همیشه راهی برای موفقیت پیش روی شما قرار می گیرد. و به قول آنتونی رابینز بزرگ:

باور تونی رابینز

“افراد موفق فقط خوش شانس هستند”

حقیقت: اگر بین افراد موفق یک وجه اشتراک وجود داشته باشد، آن شانس نیست. در عوض، همه آنها ویژگی های شخصیتی مشترکی را در خود دارند: پشتکار، باور، از خود گذشتگی و اشتیاق. وقتی کارها خوب پیش نمی رود، این را بدانید که موفقیت گاهی تنها یک قدم کوچک با ما فاصله دارد. تنها کافیست تغییر کوچکی در روانشناسی یا استراتژی شما صورت گیرد تا اینکه در دستیابی به آرزوهای خود برای موفقیت شتاب کرده و به آن ها برسید. و این را هم فراموش نکنید که :

باور تونی رابینز

پول:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

پول فقط یک کلمه ۳ حرفی ساده است، اما این قدرت را دارد که در انسان احساسات شدیدی را به وجود آورد. مثل احساس گناه، خشم، نا امیدی، شادی، خوشبختی و آزادی. مورد اصلی این است که پول در من و شما قدرت ایجاد می کند. چه پول داشته باشید و چه برای پول بدست آوردن کار کنید، پول همیشه یکی از منابع اصلی باورهای بازدارنده است. رویاها هنوز هم قابل دستیابی هستند. برای رسیدن به آن ها، باید یاد بگیریم که قبل از اینکه پول از ما استفاده کند ما از پول استفاده کنیم. توصیه ما این است که دوره کامل هوش مالی را تهیه کرده و از آموزه های آن بهره بگیرید.

“من واقعا با پول رابطه خوبی ندارم”

حقیقت: بیش از ۶۰٪ از ایرانی ها عدم برنامه ریزی برای هزینه کردن پولشان و سرمایه گذاری را گزارش  کردند. اگر استراتژی برای بهبود شرایط نداشته باشید، کسب مهارت در آن بسیار دشوار خواهد شد. برای برنده شدن، باید قوانین بازی را بدانید. و بهترین راهبردهای موفقیت را از کسانی که قبلا بر آن تسلط داشتند، یاد بگیرید. 

موفقیت سرنخ هایی را برجای می گذارد. افرادی که در بالاترین سطح موفقیت هستند و میلیاردرهای خودساخته به حساب می آیند، خوش شانس نیستند؛ آنها کارها را متفاوت از هر کس دیگری انجام می دهند. با مراجعه به پکیج کامل گفتگو با میلیاردرها به داستان زندگی چندین میلیاردر خودساخته گوش فرا دهید تا بدانید که موفقیت آن ها از روی خوش شانسی نبوده است و با اصول کار و موفقیت آنها آشنا شوید. و همانطور که آنتونی رابینز می گوید:

باور بازدارنده تونی رابینز

“من هرگز درآمد کافی نخواهم داشت”

حقیقت: تا به حال چند بار این عبارت را بیان کرده اید: «من هرگز پول کافی نخواهم داشت»؟ یا حتی به آن فکر کرده اید؟ تحمل استرس ناشی از چنین اندیشه ای بسیار سخت است؛ نزدیک به سه چهارم افراد شاغل که مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته بودند، استرس خود را درآخر  ماه به پول نسبت دادند. اولین قدم برای دستیابی به استقلال مالی این است که به قدرت هوش مالی بپردازید. طوری عمل کنید که پول روی شما کار کند، نه برعکس. 

برای استفاده از این قدرت، همین امروز تصمیم مهمی را درباره میزان پولی که به آینده خود اختصاص می دهید، بگیرید. حتی کمترین مقدار پول در کنار هوش مالی بالا می تواند شما را از لحاظ مالی مستقل کند.  اطمینان حاصل کنید که به آنچه از زندگی می خواهید، برسید. و به قول آنتونی رابینز:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

“پول برای خرج کردن است”

حقیقت: براساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۱، نیمی از افراد جهان هنگام برخوردن با یک بحران در زمینه های مختلف زندگی خود حتی برای تهیه مبالغ ناچیز با مشکلات زیادی روبه رو می شوند. بنابراین در حالی که ممکن است فکر کنید پول خرج کردن است، این باور می تواند شما را در یک بحران ناامید کند.  

درصد مشخصی از حقوق خود را به پس انداز اختصاص دهید (۱۰%) به منظور اطمینان از اینکه مشکلات مالی هرگز برای شما اتفاق نخواهد افتاد. به این موضوع فکر کنید که : همه افراد تقریباً همین کار را انجام می دهند و شما هم نباید از این قافله عقب بمانید. شاید در این مسیر تصور کنید که توانایی انجام این کار را ندارید ولی سعی کنید این باور بازدارنده را از بین ببرید و اعتماد به نفس بالایی را در زمینه های مالی در خود ایجاد کنید. و در آخر به یکی دیگر از گفته های ارزشمند آنتونی رابینز در همین زمینه اشاره می کنیم:

باورهای بازدارنده آنتونی رابینز

نتیجه گیری:

باورهای بازدارنده جزو دسته ای از باور های محدود کننده ای هستند که شاید گاهی اوقات بصورت ناخودآگاه به ذهن و فکر ما راه پیدا کنند.  این افکار می توانند مخرب اعتماد به نفس، شرایط روحی، و موفقیت ما باشند. از گفته های آنتونی رابینز در این مقاله بهره گرفته و آنها را در زندگی خود به کار ببرید. 

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید