dacia-logan-render-by-laurent-schmidt.jpg

اگر در اروپا زندگی می‌کنید و به دنبال خودرویی هستید که بازگشتی مناسب به اصول اولیه صنعت خودرو داشته باشد شاید داچیا لوگان به همراه فیات تیپو در لیست خریدتان قرار داشته باشد. در ایران هم می‌توانید این خودرو را با نام سیمبل بیابید. هم‌اکنون لوگان در دومین نسل خود بوده و فیس لیفتی را نیز تجربه کرده است. داچیا لوگان سدان کوچک صادق و بی غل و غشی است که ترکیبی از زیرساخت رنو با طراحی یکدست و قیمتی کاملاً دست‌یافتنی می‌باشد.


خب می‌پرسید چقدر ارزان؟ نسخه پرستیژ 1.5 dCi 90 Easy-R  لوگان در رومانی تنها 14370 یورو قیمت دارد؛ اما خب اگر لوگان بخواهد کمی لوکس‌تر شود و بهای آن به حدود 20 هزار یورو برسد چه؟! این همان ایده‌ای است که لائورن اشمیت با طرح لوگان لوکس داشته است!

داچیا لوگان
درحالی‌که لوگان مجازی ما چیزی بیش از یک کابین خیال‌انگیز و لوکس است اما در کل نسبت به مدل پرچم‌دار پرستیژ یاد شده سطح کاملاً متفاوتی را نشان می‌دهد. این مدل مجازی نه تنها قطعاتی را از مدل‌های جمع‌وجور مرسدس همچون A کلاس و CLA قرض گرفته بلکه دارای پشت آمپرهای دیجیتالی و سیستم اطلاعات سرگرمی رنو است. چرم، چوب و سیستم صوتی برمستر از دیگر شاخصه‌های این لوگان لوکس مجازی بوده و البته ورودی‌های هوای مرکزی نیز جای خود را به سیستم R-link رنو داده‌اند.

داچیا لوگان
اما در بخش بیرونی می‌توانیم چراغ‌های جلوی LED احاطه شده با جلوپنجره‌ای جدید که دارای عناصر متالیک است را ببینیم. چشمان تیزبین ما همچنین سپر جلوی متفاوت که دارای دو مه شکن بزرگ با تریم متالیک بوده را نیز تشخیص می‌دهد.

داچیا لوگان
لوگان لوکس مورد بحث کم ارتفاع‌تر از مدل واقعی بوده و در آن رینگ‌های بزرگ‌تر به همراه دستگیره درب متفاوت نیز بکار رفته است. بخش پایینی سپر عقب نیز اصلاح شده تا دو خروجی اگزوز را در خود جای دهد. همچنین نوار میله‌ای چراغ‌های عقب نیز یادآور آئودی A8 است.

فکر می‌کنید مرسدس و داچیا نمی‌توانند هیچ وجه اشتراکی داشته باشند؟ این‌طور نیست! پیشرانه 1.5 لیتری dCi رنو را از یاد نبرید!

 

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید