rplate-pro-digital-license-plate-3.jpg

تغییر پلاک های معمولی خودروها به پلاک‌های دیجیتالی در کالیفرنیا آغاز شد . آیا موافقید که پلاک شناسایی احتمالاً ساده‌ترین و بی‌آلایش‌ترین قطعه یک خودرو است؟ ما درباره یک‌تکه آهن ساده که برای نصب در تمامی خودروها طراحی شده صحبت می‌کنیم. ساده‌تر از این نمی‌شود. البته به لطف یک کمپانی با نام Reviver Auto دیگر پلاک‌ها نیز به پلاک های دیجیتالی تبدیل  شده‌اند!


با آغاز سال جاری یک‌صد هزار پلاک شهربانی دیجیتالی در کالیفرنیا توزیع خواهند شد. این پلاک‌ها RPlate Pro نام داشته و یک پلاک با اعداد دیجیتالی هستند. البته این پلاک‌ها از نوع ارتباطی هستند.


پلاک‌های مورد بحث بسیار شبیه پلاک‌های معمولی بوده اما کمی ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند و تمامی اطلاعات مشابه با پلاک‌های عادی را نشان می‌دهند. البته به خاطر دیجیتالی بودن می‌توان پیام‌های عادی را که معمولاً به‌صورت برچسب روی سپرها چسبانده می‌شوند روی پلاک‌ها نشان داد.


خب هم‌اکنون درباره ماهیت ارتباطی این پلاک‌ها نیز توضیحی ارائه کنیم. RPlate Pro دارای قابلیت ارتباطی یکپارچه با سیستم مدیریت مبتنی بر مرورگری است که RConnect نام دارد. بنا به گفته کمپانی این سیستم باعث می‌شود به‌صورت آنلاین و فوری و البته بدون هیچ‌گونه برچسب، کاغذبازی و یا ایستادن در صف تأییدیه خودرو را تمدید کرد. همچنین زمانی که خودرو پارک شده باشد می‌توان از این سیستم برای خلق شعارهای بازاریابی سفارشی بر روی پلاک استفاده کرد. البته شماره پلاک شهربانی قابل‌دیدن باقی می‌ماند اما روشنایی آن کمتر می‌شود تا شعار یاد شده نیز به چشم آید.


این پلاک‌ها در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 معرفی شده و پشتیبان این کمپانی نیز بزرگ‌ترین نمایندگی فورد در جهان یعنی گالپین است. هنوز جزئیاتی از قیمت این پلاک‌ها و همچنین اجباری بودن نصب آن‌ها منتشر نشده است. گفته می‌شود آریزونا نیز در حال تست پلاک‌های دیجیتالی بوده و در آینده تگزاس و فلوریدا نیز از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

باید اذعان داشت تمدید بی‌سیم تأییدیه کمی ترسناک به نظر می‌رسد. اگر بخواهیم بدبین باشیم باید گفت خلاف‌کاران می‌توانند هر حرکت کاربر را ردیابی کرده و از آن سو استفاده نمایند. نظر شما چیست؟ آیا همه حرکات زندگی ما باید دیجیتالی باشد؟

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید