اولین شهر شناور جهان بر روی اقیانوس آرام و در سال 2020 ساخته خواهد شد

ساخت یک شهر کامل بر روی آب، بیشتر به فیلم‌های علمی و تخیلی شباهت دارد. ولی این بار قرار است که ایده اولین شهر شناور جهان در سال 2020 به واقعیت تبدیل شود.

Seasteading Institute نام موسسه‌ای است که قصد دارد اولین شهر شناور جهان را بر روی اقیانوس آرام و همزمان با فرا رسیدن سال 2020 احداث کند. این کمپانی، اولین بار در سال 2008 بنیان‌گذاری شد و اکنون به توافقات اولیه با پلی‌نزی فرانسه (French Polynesia) نیز دست یافته است. بنابراین، در آینده‌ای نزدیک اولین تجهیزات مربوط به ساخت و ساز این شهر شناور بر روی آب ، در اقیانوس آرام قرار خواهند گرفت.

سازندگان این پروژه رویایی، آن را همچون ایده‌ای کاملا جدید برای پایه‌گذاری یک کشور تازه توصیف می‌کنند. اولین شهر شناور جهان بر روی اقیانوس آرام ساخته می‌شود و قرار است تنوع بسیار زیادی از دولت‌ها را برای مردمان مختلف به ارمغان آورد.

این پروژه جذاب و زیبا، از ده‌ها ساختار مختلف نظیر خانه‌ها، هتل‌ها، دفاتر، رستوران‌ها و … تشکیل می‌شود که همچون جامعه‌ای به هم پیوسته عمل خواهند کرد. در حال حاضر نیز گروهی از مهندسان و معماران خبره، به بازدید از این محل پرداخته و ایده‌های اولیه خود را نیز درباره آن مطرح کرده‌اند. هدف اصلی این ایده، «آزادی بشریت از سیاستمداران» و همچنین «بازنویسی قوانین حاکم بر جوامع بشری» است. بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه ساخت اولین شهر شناور جهان چیزی در حدود 167 میلیون دلار خواهد بود.

شهر شناور شهر معلق شهری روی آب معماری

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید