۱۳۹۶۱۰۱۹۱۲۳۱۵۴۹۷۱۸۶۷۸۷۲٫jpg

بیشتر از یکسال از خرید MobilEye توسط اینتل می گذرد و حالا بالاخره به نظر می رسد که باید خودمان را در سال جاری میلادی، برای مشاهده اولین اتوموبیل های خودران مجهز به سیستم موسوم به REM یا Road Experiment Management آماده کنیم.

اینتل برای این منظور، با 11 تولید کننده وارد همکاری شده تا فناوری +Level 2 را در محصولات سال 2018 و 2019 خود مورد استفاده قرار دهند. این فناوری که به دست MobilEye توسعه یافته و حالا مالکیت آن در اختیار اینتل قرار دارد، امکان کنترل خودکار برخی از عملکردهای ابتدایی اتومبیل مثل گاز، ترمز و فرمان را به شکل هوشمند به خودروها اضافه می کند. البته پروژه REM اینتل قرار است در نهایت امکان کنترل تمام عملکردهای یک اتومبیل را به شکل کامل فراهم کند، اما برای محقق شدن این هدف باید مدت بیشتری منتظر بمانیم.

جالب است بدانید اینتل و MobilEye تاکنون چیپست EyeQ4 را روی 2 میلیون خودروی ساخت بی ام و، فولکس واگن، نیسان و غیره نصب کرده اند. این چیپ با حسگرهای خود حین حرکت خودرو نقشه هایی با کیفیت بالا و به روز از اطراف تهیه می کند. به روز بودن نقشه ها در حدی است که حتی رخ دادن تصادفات را هم به شکل لحظه ای اشتراک گذاری می کند و در نهایت قرار است این سیستم برای ناوبری خودکار در پلتفرم REM مورد استفاده قرار گیرد. ناگفته نماند که اینتل اخیراً همکاری خود را با SAIC هم آغاز کرده، شرکتی که بزرگترین خودروساز چین و شریک تجاری فولکس واگن در این کشور به حساب می آید، در نتیجه انتظار می رود به زودی شاهد دو چندان شدن فعالیت اینتل در صنعت خودروسازی جهان باشیم.

Bilin
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید