اعتصاب کارگران هیوندای و توقف تولید کنا

کارگران هیوندای در کره جنوبی به خاطر اعتصاب دست از ساخت شاسی‌بلند کنا کشیدند. اتحادیه کارگری ادعا می‌کند هیوندای برنامه‌هایی برای اخراج کارگران خط مونتاژ دارد.


این اعتصاب درست چند روز پیش از معرفی کنا در آمریکای شمالی صورت می‌گیرد. اتحادیه کارگری هیوندای را تهدید به اقدامات بیشتر کرده است. کارگران هیوندای همچنین در حال گفت‌وگوهای سالانه با مدیریت شرکت درباره دستمزدها هستند.


هیوندای از ماه اکتبر تاکنون در حال گفت‌وگو با اتحادیه کارگری درباره برنامه‌های تولید کنا بوده است. شاسی‌بلند ساب کامپکت این خودروساز کره‌ای خودرویی کلیدی به منظور تحقق برنامه‌های هیوندای درباره بهبود فروش در آمریکاست.


اتحادیه کارگری می‌گوید هیوندای در تلاش برای افزایش اتوماسیون در بخش‌های کلیدی خط مونتاژ است. از طرف دیگر هیوندای معتقد است این اتحادیه درخواست‌های نامعقولانه‌ای چون اضافه کردن پنجره‌های بیشتر به کارخانه به عنوان بخشی از گفت‌وگوها دارد!


رئیس این اتحادیه کارگری گفته که تصمیم هیوندای برای شروع تولید کنا در خط مونتاژ جدید بدون هماهنگی با این اتحادیه بوده و این پذیرفتنی نیست. او همچنین می‌گوید اقدامات بیشتری را می‌توان انجام داد و این‌گونه به هیوندای هشدار می‌دهد.


رئیس هیوندای موتور گفته ایجاد اختلال این اتحادیه کارگری در تولید محصول پرطرفداری چون کنا و درست در زمانی که فروش شرکت با افت مواجه است کاری تأسف‌برانگیز بوده است.

تا به اینجای کار شاهد تعطیلی دو روزه خط مونتاژ کنا بوده‌ایم که بنا به گفته هیوندای برابر عدم تولید 1230 دستگاه از این خودرو می‌باشد. تولید این خودرو سرانجام بعد از دو روز اعتصاب ازسر گرفته شده است.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید