Eurosatory_2018_French_company_SD4E_unveils_Snibot_as_hyperprecision_robot_for_sniping.jpeg

یک شرکت فرانسوی در حال کار بر روی ربات تک تیراندازی به نام اسنایبات است که در آینده نزدیک می‌تواند در میدان نبرد جای تک تیراندازان را بگیرد.

شرکت فرانسوی SD4E در حال ساخت رباتی تک تیرانداز به نام اسنایبات است. دقت تیراندازی این ربات به حدی است که می‌تواند با شلیک به نقاط غیر حساس بدن هدف را بدون کشتن او متوقف کند. اسنایبات می‌تواند با استفاده از کدهای نرم افزاری و چندین ابزار خاص بر آب و هوا، باد، حرکات هدف و هر عاملی که باعث کاهش دقت در تیراندازی شود فائق آید. به گفته میشل یاکوولف، سخن‌گوی شرکت SD4E که در زمینه ساخت وسایل بدون سرنشین زمینی فعالیت می‌کند:

این ربات دارای یک سیستم هدفگیری الکترواپتیکال با قابیت عملکرد در شب و روز است و می‌توان آن را به گونه‌ای طراحی کرد که از شلیک به سر، شکم و سینه هدف خودداری کند.

او در ادامه گفت:

با دقت فوق العاده‌ای که این ربات دارد می‌تواند هدف را به طور قطع از فاصله 200 تا 300 متری با دقتی بیش از هر تک تیرانداز انسانی مورد اثابت قرار دهد به طوری که تیر بعدی درست به همان نقطه قبل اثابت خواهد کرد.

به این ترتیب اسنایبات می‌تواند برای خنثی کردن تهدید یک هدف، با دقت 100 درصد دست یا پای او را مورد اثابت قرار دهد. با وجود این خصوصیات اسنایبات می‌تواند در حفاظت از مکان‌های مهم اداری، نیروگاه‌های هسته‌ای، پست‌های بازرسی و … به کار رود و به گونه‌ای طراحی شده که در ماموریت‌های خطرناک و طولانی مدت به نیروهای امنیتی کمک کند. وجود چنین سلاحی می‌تواند تعداد پرسنلی که امروزه برای حفاظت از زیرساخت‌های مهم گمارده می‌شوند را به میزان زیادی کاهش دهد. حفاظت دائمی از یک محل نیازمند چند ده سرباز است. برای مثال برای حفاظت از یک مکان عادی معمولا به حدود 50 نفر نیاز خواهد بود. اسنایبات تعداد سربازان مورد نیاز برای حفاظت از محیط عملیاتی خود را به میزان زیادی کاهش می‌دهد و بدون این که تحت تاثیر عواملی مانند استرس و خستگی قرار بگیرد، وظیفه خود را بدون نقص انجام دهد.

مطالب خواندنی : تاریخچه ساخت هواپیماهای ابرصوت و تلاش بشر برای رسیدن به سرعت فراصوت

در حال حاضر وزارت نیروهای مسلح (وزارت دفاع) فرانسه در حال ارزیابی این ربات است و سازندگان آن امیدوارند برای جذب سرمایه‌گذاری جهت توسعه بیشتر اسنایبات، توجه واحدهای RAID و GIGN (نیروهای ویژه پلیس فرانسه) را هم جلب کنند. آن‌ها همچنین امیدوارند که این ربات در آینده در ارتش فرانسه به خدمت گرفته شود.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید