آپلود خودکار اطلاعات کاربران روی سرور گوگل توسط کروم 69!

کروم 69 هنگام ورود کاربران به یکی از سرویس‌های گوگل، آنها را به صورت خودکار در مرورگر کروم وارد می‌کند.  برخی معتقدند این سیستم، امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

گوگل بابت تغییر در نحوه ورود کاربران به حساب مرورگر کروم، مورد انتقاد برخی افراد قرار گرفته است. کروم ۶۹ که اواسط شهریور ماه ارائه شده بود، کاربران را به محض ورود به حساب خود در گوگل، وارد حساب کاربری کروم نیز می‌کند. همین ورود خودکار در مرورگر نیز سبب ابراز نگرانی برخی افراد در رابطه با حریم خصوصی کاربران شده است. متیو گرین (Matthwe Green)، متخصص رمزنگاری و استاد دانشگاه جان هاپکینز، در وبلاگ خود پیرامون این تغییر و مخالفتش با کروم به تفصیل صحبت کرد.

اگرچه این تغییر در لحظه اول کمی ترسناک به نظر می‌رسد، اما آنقدرها هم زیان‌آور نیست.  ظاهرا اولین گمانی که برخی کاربران هنگام مشاهده این تغییر -ارسال اطلاعات کاربران به سرورهای گوگل توسط مرورگر- در کروم 69 داشتند، اشتباه بوده است.  “Adrienne Porter Felt” از تیم کروم گوگل، در مجموعه‌ای از توییت‌ها شفاف‌سازی کرد که برای آپولد خودکار اطلاعات در سرورهای گوگل، کاربران باید چند مرحله اضافی را انجام دهند. او در توییتی نوشت:

سلام به همه. من می‌خواهم اطلاعات بیشتری را در مورد تغییرات اخیر ورود به کروم به اشتراک بگذارم. bottes ugg soldes [نسخه] دسکتاپ کروم هر زمان که وارد یکی از وب‌سایت‌های گوگل شوید، به شما می‌گوید که «وارد شده‌اید.» این بدان معنی نیست که کروم، به صورت خودکار تاریخچه وب‌گردی شما را برای حساب کاربری گوگل شما ارسال می‌کند.

به بیان ساده، گوگل در تلاش بوده از شرایطی اجتناب کند که هنگام استفاده از حساب کاربری شخصی دیگر بر روی مرورگر، شما می‌توانید وارد سرویس‌های آن روی یک دستگاه اشتراکی شوید. این موضوع باعث می‌شود کوکی‌ها و اطلاعات وب‌گردی تحت یک حساب کاربری که با شما مرتبط نیست، همگام شوند.

کروم 69

این توضیحات، برخی افراد را نسبت به این تصمیم گوگل و عدم اشاره آن به تغییرات اخیر متعجب کرده است.  کروم 69 با بازطراحی رابط کاربری و بهره‌گیری از امکانات تازه، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته بود. حتی اگر گوگل دلیل خوبی برای تغییرات اخیر داشته باشد، این تصمیم در محیطی که همواره حریم خصوصی اهمیت بسیاری دارد، اعتماد کاربران را نسبت به این شرکت افزایش نخواهد داد.

مطالب خواندنی : موتور جستجوگر گوگل و اضافه شدن قابلیت های جدید

گوگل در بیانه‌ای رسمی از اضافه شدن گزینه‌ای برای غیر فعال کردن این گزینه در کروم 70 خبر داده است.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید