evernote
Evernote در اوایل شروع به کارش تنها یک برنامه یادداشت برداری بود. اما هم کنون تبدیل به یک سرویس برای نوشتن، ساماندهی و دسترسی به اطلاعات است. این سرویس دارای قابلیت های کارامد فراوانی است اما کار با آن چندان ساده نیست. اگر بخواهید خودتان یاد بگیرید که چگونه از اورنوت استفاده کنید مدت زیادی طول میکشد، به همین دلیل است که این راهنمای کامل را جمع آوری کرده ایم.
1. Evernote چیست؟
همانطور که یک بار ذکر کردیم اورنوت قبلا فقط یک برنامه یادداشت برداری بود، که البته هنوز هم این کار را انجام میدهد. هم اکنون تا حدی قابلیت های جدید به این سرویس اضافه شده که کار های بسیار زیادی میتوان با آن انجام داد.
میتوانید در اورنوت یادداشت های جدید بنویسید، به آن ها متن و فایل های صوتی تصویری بیافزایید و آن ها را در دفترچه ها نگه داری کنید. میتوانید برای دفتر های خود در اورنوت برچسب قرار دهید تا بعد ها بتوانید به آسانی آن ها را مجددا بیابید. همچنین دارای قابلیت جستجوی قدرتمندی است که به شما برای یافتن چیز هایی که قبل ها ذخیره کرده بودید کمک میکند.
میتوانید در اورنوت چک لیست، یادآوری، یادداشت های صوتی و…. قرار دهید. نسخه اصلی این سرویس برای کامپیوتر های دسکتاپ است اما نسخه هایی از این برنامه برای گوشی های موبایل نیز وجود دارد که با هر آپدیت بهتر و کامل تر میشوند. در نسخه موبایل این سرویس میتوانید تنها با چند بار لمس صفحه یادداشت بنویسید، متن بنویسید، عکس و فایل صوتی قرار دهید و…
قابلیت “Web Clipper” اورنوت بسیار محبوب است که امکان برداشت اطلاعات از وبسایت ها را به شما میدهد. در کل، اورنوت یک سرویس بسیار کامل و خارق العاده است و قابلیت های فراوانی دارد، البته برای استفاده از این قابلیت های فراوان به کمی مهارت نیاز دارید.
2. استفاده از اورنوت در دستگاه های مختلف
اورنوت برای ویندوز، مک، سیستم عامل کروم، اندروید، ویندوز فون، آی او اس و حتی بلک بری موجود است.قابلیت های موجود در برنامه های این سیستم عامل های مختلف شبیه به هم است. در این مقاله سعی میکنیم که به آموزش قابلیت های اورنوت در سیستم عامل های مختلف بپردازیم.
اگر یک عکس از یک بخش اورنوت در این مقاله مشاهده کردید که با همان بخش در برنامه اورنوت شما تفاوت دارد، به این معناست که شما در حال استفاده از اورنوت در سیستم عامل دیگری میباشید. ما در این مقاله از سیستم عامل های ویندوز و مک استفاده میکنیم.
متاسفانه تفاوت های زیادی در برنامه اورنوت برای ویندوز و مک وجود دارد. البته اکثر قابلیت ها یکی هستند و دسترسی به این قابلیت ها آسان است اما شاید بعضی از قابلیت ها تفاوت داشته باشند. در این مقاله این تفاوت ها را ذکر خواهیم کرد.
3. کار اصلی اورنوت: یادداشت برداری
قابلیت اصلی اورنوت یادداشت برداری است، بنابراین از این قابلیت شروع کردیم.
یادداشت همانطور که از نامش پیداست یک متن ساده است که دارای اطلاعاتی میباشد. یادداشت یک عنوان، متن اصلی و چندین برچسب میباشد. برچسب ها به شما برای یافتن آن یادداشت در آینده کمک میکنند.
اورنوت از متون “Rich Text” نیز پشتیبانی میکند، این به آن معناست که میتواند فونت متن را تغییر دهید،آن را بزرگ و کوچک کنید و یا بخش هایی از آن را هایلایت کنید. میتوانید لیست در یادداشت خود قرار دهید، جعبه های تیک زدن قرار دهید و…
برای نوشتن یک یادداشت جدید در اورنوت گزینه ی “New Note” را از بالای صفحه کلیک کنید. با این کار یک یادداشت جدید در دفترچه ای که در حال حاضر در آن هستید ساخته میشود. میتوانید به جای کلیک بر روی New Note کلید های ترکیبی Windows + N در ویندوز و Command + N را در مک بگیرید. سپس یک عنوان برای یادداشت خود بنویسید و متن یادداشت را نیز بنویسید.
قرار دادن چیزهایی به جز متن
یادداشت ها در اورنوت تنها به متن محدود نمیشوند و میتوانید هر نوع فایلی در آن ها قرار دهید. برای مثال میتوانید یک عکس را از بین فایل های خود با موس بگیرید و به داخل یادداشت خود در اورنوت بکشید تا در یادداشت قرار بگیرد.
با کلیک بر روی گزینه ی گیره که در زیر گزینه ی << در محیط نوشتن یادداشت قرار دارد میتوانید هر نوع فایلی در یادداشت قرار دهید.
با کلیک بر روی گزینه های میکروفون و عکس در زیر گزینه ی << میتوانید عکس و صدای ضبط شده نیز در متن قرار دهید. به علاوه عکس، قابلیت قرار دادن انواع فایل های دیگر در متن با استفاده از موس وجود دارد، تنها کافیست فایل مورد نظر را با موس به داخل یادداشت بکشید. با کلیک بر روی آیکن Google Drive در زیر بخش << میتوانید فایل های در محیط ابری گوگل درایو را به یادداشت بیافزایید.
ادامه دارد…
Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید