tasvirezendegi-ir-296

بدون شک پیام رسان واتس اپ در حال حاضر جزو سه پیام رسان محبوب در میان ایرانیان می باشد؛ به گونه ای که بر اساس آمار کافه بازار، این مسنجر تنها 13 میلیون کاربر بروی پلتفرم اندروید دارد؛ احتمالاً با شمارش کاربران iOS و کاربرانی که از کافه بازار استفاده نمی کنند، تعداد کاربران این مسنجر در ایران بیش از 20 میلیون نفر می باشد. برخی از قابلیت های این مسنجر به سادگی در دسترس هستند و هر کاربری می تواند بدون دانش قبلی از آن ها استفاده کند اما برخی دیگر از قابلیت های آن نیاز به بررسی عمیق تری دارند. ما امروز در وبسایت اندرویدزوم مقاله ای جامع برای استفاده از این پیام رسان محبوب را برای شما کاربران گرامی آماده ی انتشار کرده ایم. در صورتی که از این مسنجر استفاده می کنید، این آموزش را به هیچ عنوان از دست ندهید.

چگونه به یک پیام صوتی به صورت مستقیم گوش دهیم؟

زمانی که یک پیام صوتی از یکی از دوستان خود دریافت می کنید، به صورت پیش فرض این پیام با استفاده از اسپیکر اصلی دستگاه پخش می شود. مشکلی در این بخش وجود دارد این است که ممکن است نخواهید دیگران آن پیام را بشنوند! برای حل این مشکل تنها کافیست که پیام صوتی موردنظر را پخش کنید و سپس گوشی را مقابل گوش خود قرار دهید. اپلیکیشن به صورت خودکار پیام را از اسپیکر مکالمه ی دستگاه برای شما پخش می کند و دیگران قادر به شنیدن آن نخواهند بود.

چگونه از ارسال یک پیام صوتی جلوگیری کنیم؟

احتمالاً شما هم تجربه ی این موضوع را داشته اید که به صورت تصادفی دستتان بروی دکمه ی ضبط صدا خورده باشد. در این حالت، اپلیکیشن شروع به ضبط صدا می کند و تا زمانی که دست خود را از روی آن برندارید، این کار ادامه پیدا می کند. زمانی که هم که دست خود را بردارید، پیام صوتی شما ارسال خواهد شد. اگر پس از شروع ضبط از ارسال آن منصرف شدید، تنها کافیست که بدون برداشتن انگشت خود از روی صفحه، آن را به سمت چپ حرکت دهید تا پیام صوتی حذف شود و برای کاربر موردنظر ارسال نشود.

آموزش جامع واتس اپ
چگونه پیام هایی را به عنوان پیام های مهم علامت گذاری کنیم؟

در واتس اپ این قابلیت وجود دارد تا بتوانید از میان هزاران پیامی که دریافت کرده اید، پیام های مهم را علامت گذاری کنید تا در آینده دسترسی ساده تری به آن ها داشته باشید. برای انجام این کار تنها کافیست به یکی از چت های موردنظر خود مراجعه کنید. سپس پیام موردنظر خود را با نگه داشتن انگشت خود بروی آن انتخاب کنید. پس از انجام این کار، در بخش بالایی صفحه شاهد یک منو خواهید بود. با ضربه زدن بروی علامت ستاره می توانید پیام موردنظر خود را به لیست پیام های مهم خود بیفزایید.

برای دسترسی به پیام های ذخیره شده می توانید به پنجره ی اصلی واتس اپ مراجعه کرده و بروی علامت سه نقطه ضربه بزنید. سپس بخش Starred Messages را انتخاب کنید. در این بخش می توانید تمامی پیام های ذخیره شده ی خود را مشاهده کنید و از آن ها استفاده نمایید.

آموزش جامع واتس اپ
چگونه یک کاربر مشخص را در واتس اپ جستجو کنیم؟

احتمالاً زمانی که می خواهید به یک شخص پیام دهید، از لیست مخاطبین خود آن قدر اسکرول می کنید که نام آن شخص را پیدا کنید. اگر شما چنین کاری را انجام می دهید، راه بسیار ساده تری در اختیار شما است. با استفاده از این روش می توانید به سادگی و با تایپ کردن بخشی از نام شخص موردنظر، او را پیدا کرده و گفتگوی خود را آغاز کنید.

برای این کار تنها کافیست که بروی علامت ذره بین ضربه بزنید و سپس نام شخص موردنظر را وارد کنید. سپس مشاهده خواهید کرد که در نتایج، آن شخص به شما نمایش داده می شود.

البته در کنار جستجوی نام افراد، می توانید در میان پیام های خود نیز جستجو کنید. برای مثال فرض کنید که می خواهید پیامی با متن مشخص را جستجو کنید. برای این کار هم کافیست که در کادر نمایش داده شده، متن موردنظر را وارد کنید در آن متن در میان تمامی پیام های ارسال و دریافت شده ی شما جستجو شده و نتایج آن به شما نمایش داده شوند.

ادامه دارد…
Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید