۱

یکی دیگر از شبکه های مجازی پر مخاطب twitter می باشد . توییتر یک سرویس “میکروبلاگینگ” است. معنی این واژه به زبان ساده یعنی وبلاگ‌نویسی در ۱۴۰ حرف. شما می‌توانید خبر، دیدگاه یا اتفاقات پیرامون خود را در با جملات کوتاه به مخاطبان خود ارائه دهید و صدای خود را به کاربران دیگر برسانید. در این مقاله آموزشی میخواهم ابتدا روش ثبت نام و سپس استفاده از این شبکه مجازی را به صورت تصویری آموزش بدهم .

آموزش ثبت نام در توییتر Twitter

به دلیل فیلتر بودن توییتر در ابتدا فیلتر شکن خود را فعال کنید و روی لینک روبرو کلیک کنید  https://twitter.com

قبل از هر چیز باید گفت که سایت توییتر ده‌ها زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید پیش از نام‌نویسی، زبان فارسی را از گزینه‌های منوی بازشوی بالا انتخاب کنید.عضویت در توییتر بسیار ساده است. در صفحه اول توییتر، دو فرم وجود دارد. فرم اول برای کسانی است که پیشتر عضو شده‌اند و می‌خواهند در سایت وارد شود.اما فرم دوم برای کسانی است که می‌خواهند برای اولین بار عضو سایت شوند. کافی است با پر کردن این فرم، نام‌نویسی را شروع کنید. برای این کار نام خود را در نخستین خط، ایمیل خود را در دومین خط و گذرواژه یا پسورد را در خط سوم وارد کنید و دکمه نام‌نویسی را بزنید.

بعد از پر کردن فیلدهای نام و نام خانوادگی / ایمیل / رمز عبور بر روی کلید ثبت نام کلیک کنید . در صورتیکه اطلاعات درست وارد شده باشد وارد مرحله بعدی می شوید . در این قسمت باید کشور را بر روی ایران انتخاب کرده و یک شماره همراه وارد کنید تا کد تایید برای شما ارسال شود . شماره همراه باید بدون صفر وارد شود .

کد پیامک شده را در کادر وارد کرده و تایید کنید

در مرحله بعدی باید یک شناسه انتخاب کنید . پیام های ارسالی با این شناسه نمایش داده می شود

بر روی کلید “بزن بریم ” کلیک کنید .

در مرحله بعدی باید علاقه مندیهای خودتان را انتخاب کرده و بر روی کلید ادامه کلیک کنید .

در مرحله بعدی از شما این سوال پرسیده می شود که مایلید دوستان‌‌ را بیابید و ببینید چه کسانی را دنبال می‌کنند؟‌در صورت تایید یکی از حساب های کاربری را انتخاب کنید در غیر اینصورت بر روی کلید “نه ممنون” کلیک کنید .

در مرحله بعدی با توجه به علاقه مندیهایی که انتخاب کرده بودید 40 حساب کاربری را برای دنبال کردن به شما پیشنهاد میدهد که می توانید از طریق چگ باکس آنها را غیر فعال کنید .

حساب کاربری توییتر فعال شد .

ادامه دارد…

آموزش توییتر – بخش 2

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید