Twitter-DM-806×440

آموزش استفاده از توییتر / Twitter

اگر میخواهید به صورت حرفه ای در توییتر فعالیت داشته باشید ، ابتدا تنظیمات مربوط به حساب کاربری و حریم خصوصی را از بخش تنظیمات بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام بدهید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید . بالای صفحه بر روی عکس پروفایلتان کلیک کرده و گزینه “تنظیمات و حریم خصوصی” را انتخاب کنید .

گزینه ها به صورت فارسی همراه با توضیحات نوشته شده است . کمی وقت گذاشته و هر کدام را به دقت بخوانید و مواردی که برایتان مهم است را انتخاب کرده تا امنیت حساب کاربری شما افزایش پیدا کند .

در شبکه های مجازی 2 عنوان به صورت ثابت وجود دارد . دنبال کردن یا Follow / دنبال‌کننده یا  Follower پیش از ورود به بحث اصلی اجازه بدهید با دو اصطلاح آشنا شویم.

دنبال کردن یا Follow: فلسفه استفاده از توییتر علاوه بر انتشار محتوا، دریافت محتوای منتشرشده توسط دیگران است. برای این کار باید کاربران دیگر را دنبال کنید. به این کار به اصطلاح «فالو» یا دنبال کردن می‌گویند.

دنبال‌کننده یا Follower: افرادی که شما را دنبال می‌کنند، دنبال‌کننده یا “فالُوِر” نامیده می‌شوند. در صورتی که شما افرادی را دنبال کنید، دنبال‌کننده یا فالور او شمرده خواهید شد.
برای شروع بهتر است برای حساب کاربری خودتان عکس انتخاب کنید . روی مربع کوچک سمت راست کلیک کرده و یک عکس را از کامپیوتر آپلود کنید تا به عنوان تصویر پروفایل مورد استفاده قرار بگیرد .

وسط صفحه پیام های مرتبط به علاقه مندی شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی علامت باز شود می توانید از گزینه های پیش فرض برای این پیام استفاده کنید .

از طریق منوی جستجوی بالای صفحه می توانید عنوان یا کلمات مرتبط با چیزی که دنبال آن هستید را جستجو کنید

پیام های دریافتی را می توانید باز کرده و پاسخی یا پیامی ارسال کنید .

 

آموزش توییت فرستادن
شما اجازه دارید حداکثر تا 140 کارکتر یک پیام در قالب توییت ارسال کنید . قبل از ارسال توییت بهتر است موارد زیر را بدانید .

– اگر درباره موضوع خاصی توییت می‌کنید یا دیدگاه خاصی درباره موضوع مورد بحث روز دارید، آن را با “هشتگ” مشخص کنید یا به اصطلاح تَگ بزنید. به علامت # هَش می‌گویند.

برای مثال توییت شما درباره آموزش کامپیوتر اگر با هشتگ همراه شود، پیگیری این موضوع برای دیگران آسان‌تر خواهد شد:

#آموزش_کامپیوتر

در مثال بالا واژه آموزش کامپیوتر وقتی با علامت # همراه می‌شود، به صورت لینک در خواهد آمد. در این صورت هر کسی می‌تواند روی آن کلیک کند. آن‌گاه توییت‌های همه کاربرانی که این واژه را با همین علامت هشتگ زده‌اند برایتان فهرست خواهد شد و می‌توانید نظرات همه افراد، حتی کسانی را که دنبال نمی‌کنید، در این باره ببینید.

اگر عبارتی که به عنوان هشتگ استفاده می‌کنید بیش از یک کلمه است، حتما همه کلمات را با زیر خط ( _ ) یا نیم‌فاصله به هم بچسبانید، وگرنه، فقط کلمه اول به عنوان هشتگ شناخته می‌شود و به صورت لینک در می‌آید. مثلا:

ایران به #جام_جهانی راه یافت

– اگر درباره فرد یا سازمانی توییت می‌کنید که در توییتر شناسه دارد، می‌توانید در توییت خود به او رونوشت بدهید یا به اصطلاح او را Mention کنید. برای این کار کافی است توییت خود را با علامت @ و به دنبالش شناسه او همراه کنید.

مثال: من از فروشگاه اینترنتی آسارایان خرید کرده ام. ‌ [email protected]

– با استفاده از علامت پاسخ یا Reply که زیر هر توییت واقع شده است، می‌توانید به توییت دیگران پاسخ دهید و گفت‌وگو کنید.
بالای صفحه می توانید 140 کارکتر پیامتان را تایپ کنید . سپس یک تصویر ، ویدئو ، فایل گیف یا نظرسنجی به آن اضافه کنید .

بعد از انتشار می توانید از طریق آیکون تنظیمات توییت را حذف کنید ، تنظیمات نظر را تغییر بدهید و گزینه های دیگر که در تصویر زیر به صورت فارسی مشخص شده است .

آموزش توییتر – بخش 1

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید