skype-logo-open-graph
اسکایپ نرم افزاری است که می توان به وسیله آن، ارتباطی صوتی و تصویری  رایگان با دیگر کاربران این برنامه برقرار کرد و البته با خرید اعتبار اسکایپ، می توانید با خطوط تلفن ثابت نیز تماس برقرار کنید. خدمات این نرم افزار برای مک و ویندوز و تلفن های همراه بیشماری نیز قابل استفاده است.بیشتر کاربرانی که اقوام یا دوستانی در خارج از کشور دارند، نرم افزار اسکایپ را می شناسند.این تماس های این نرم افزار از طریق اینترنت انجام می گیرد و هیچ هزینه اضافه ای برای شما ندارد.

 مهم ترین تفاوت نرم افزار Skype با نرم افزارهای مشابه این است که می تواند مکالمه صوتی و تصویری با کیفیت را حتی با سرعت پایین اینترنت فراهم کند. به این ترتیب می توانید مکالمه ای بدون تاخیر و بدون هزینه با هر جای دنیا داشته باشید.
برای برقراری تماس دو طرفه با نرم افزار اسکایپ، باید هر دو طرف به اینترنت وصل بوده و این نرم افزار را نصب کرده باشند. اگر وب کم یا دوربین دیجیتال دارید و از اینترنت پرسرعت استفاده می کنید، امکان برقراری تماس ویدیویی نیز خواهید داشت.
در این مقاله روش استفاده از برنامه ی skype  را به شما آموزش می دهم.

روش استفاده از برنامه ی Skype
ابتدا وارد سایت اسکایپ شده سپس مطابق شکل دستگاه خود را که می خواهید در آن برنامه ی Skype را نصب کنید انتخاب کنید
برای حالت پیش فرض من موبایل را انتخاب می کنم.

پس از انتخاب دستگاه وارد صفحه ی زیر می شوید، شما باید مشخص کنید که برنامه ی Skype را برای چه نوع سیستم عاملی در نظر دارید.

پس از انتخاب دستگاه مورد نظر شما باید شماره تلفن دستگاه خود را در کادر مشخص شده وارد کنید تا برای شما لینک دانلود برنامه را از طریق پیام ارسال کند.

پس از ارسال شدن لینک دانلود برنامه برای دستگاه، باید قبل از وارد شدن به لینک برنامه فیلترشکن خود را فعال کنید و سپس به لینک دانلود رفته و برنامه را دانلود کنید.
در صفحه ی اول برنامه ی Skype  شما 3 گزینه را مشاهده می کنید، اگر شما پیش تر دارای حساب کاربری مخصوص Skype هستید می توانید از 2 گزینه ی اول به نام های “Skype”  و  “Microsoft account”استفاده کنید در غیر این صورت بر روی گزینه ی“Create account” ضربه بزنید

در صفحه ی اجرا شده بر روی گزینه ی “Continue” ضربه بزنید تا وارد قسمت اصلی مربوط به به ثبت نام در برنامه “Skype”شوید
در این صفحه ابتدا به ترتیب نام خود ، نام کاربری ، رمزعبور و درآخر ایمیل خود را وارد کنید.
پس از تایید کردن ایمیل شما توسط برنامه ، برنامه ی Skype از شما می خواهد اگر تمایل دارید دوستانتان را که در برنامه ی Skypeعضو هستن را برای شما پیدا کند.
در صورت تایید ، برنامه شماره تلفن شما را بررسی می کند . در غیر این صورت به مرحله بعدی می روید.

سپس وارد صفحه ی زیر می شوید که مربوط به بخش افراد برنامه ی Skype است .

با ضربه زدن بر روی قسمت مشخص شده می توانید وارد قسمت تنظیمات بخش کاربری خود شوید

با ضربه زدن بر روی تصویر آدمک شما می توانید برای حساب کاربری Skype  خود تصویری را انتخاب کنید. ویا می توانید با ضربه زدن بر روی کادر آبی رنگ توضیحاتی برای حساب کاربری خود تایین کنید.

همینطور می توانید با ضربه زدن برروی عبارت “View profile” پروفایل خود را مشاهده کنید و یا تنظیمات مربوط به آن را تغییر بدهید.

همینطور شما می توانید در صفحه ی اصلی برنامه ی با رفتن به بخش تنظیمات مطابق شکل و انتخاب کردن “add People” در صفحه ی باز شده نام ، ایمیل و یا شماره تلفن افراد را در آن وارد کنید تا برنامه نتیجه را جستجو و به شما اعلام کند.

ادامه دارد…

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید