Alfa-Romeo-Giulia-Quadrifoglio-vs-Mercedes-AMG-C63-S-super-saloon-twin-test.jpg

سدان اسپورت کالیبر مگنوم محبوب خود را انتخاب کنید!

آلفارومئو جیولیا کوادروفولیوی ایتالیایی را ترجیح می‌دهید یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S محبوب و کارکشته را؟!

آلفارومئو جیولیا QV یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S
این ایتالیایی تازه‌نفس دارای پیشرانه 6 سیلندر 2.9 لیتری توئین توربویی است که از فراری گرفته شده و قدرت 505 اسب بخاری و گشتاور 601 نیوتون متری دارد. این نیروی قابل توجه از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها فرستاده می‌شود. تنها 3.8 ثانیه طول می‌کشد تا این گلوله ایتالیایی از سکون شلیک شده و به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

آلفارومئو جیولیا QV یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S
از طرف دیگر با مرسدسی طرف هستیم که قلب آهنین 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو داشته و 503 اسب وحشی را از اسطبل آزاد می‌کند. این اسب‌ها برای ثبت رکورد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 3.9 ثانیه‌ای کافی بوده و البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که پیشرانه‌ی توانای مرسدس با یک گیربکس 7 سرعته همکاری می‌کند.

آلفارومئو جیولیا QV یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S
هر دوی این سدان ها شتاب و سرعت دیوانه‌واری داشته و C کلاس پرورده AMG می‌تواند به حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت در تریم S برسد درحالی‌که جیولیا کوادروفولیو سقف سرعت 307 کیلومتر در ساعتی دارد.

آلفارومئو جیولیا QV یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S
افرادی که به دنبال چنین سدان های اسپورتی هستند اهمیت زیادی به مصرف سوخت نمی‌دهند اما هر دو خودرو می‌توانند بنا به تخمین‌های EPA در سیکل‌های ترکیبی مصرف متوسط 11.7 لیتر در هر صد کیلومتر را بر جای می‌گذارند. موضوع عجیب اینکه مرسدس برخلاف استفاده از پیشرانه پرحجم‌تر و یک دنده کمتر، در شهر اقتصادی‌تر از آلفارومئو نشان می‌دهد.

آلفارومئو جیولیا QV یا مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S
بهای هر دو خودروی حاضر در این مصاف کوتاه بسیار نزدیک به هم بوده و نقطه آغازین آن از میانه 70 هزار دلار است.

خب قطعاً شما عزیزان اطلاعات کاملی درباره این خودروها دارید اما اطلاعات اساسی برای تصمیم‌گیری خوب تقدیم شما شد. از نظر شما کدام‌یک از این سدان های اسپورت بهتر بوده و کدام‌یک را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟!

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید