Microwave-Oven-Emissions-.jpg

مدت‌زمان زیادی است که همه افراد انگشت اتهام خود را در بحث تولید دی‌اکسید کربن و تغییرات آب و هوایی به سوی خودروها می‌گیرند. خب بهتر است در تفکرات خود تجدیدنظری داشته باشید زیرا خبر جدید منتشر شده در قاره همیشه سبز نشان می‌دهد که اوون های دستگاه‌های ماکروویوهای خانگی نیز تأثیر فراوانی روی دی‌اکسید کربن تولیدی دارند.


مطالعه صورت گرفته توسط دانشگاه منچستر میزان آلایندگی دی‌اکسید کربن تولید شده توسط ماکروویوها در زمان تولید، استفاده و همچنین کنار گذاشتن آن‌ها را تخمین زده است. چیزی که محققان فهمیده‌اند این است که تنها در اتحادیه اروپا اوون های ماکروویوها به اندازه حدود 7 میلیون دستگاه خودرو دی‌اکسید کربن تولید می‌کنند!

همچنین میزان آلایندگی 19 ماکروویو در طول یکسال به اندازه دی‌اکسید کربن تولیدی توسط یک خودرو است. به یاد داشته باشید تا پایان دهه میلادی جاری فروش سالانه اوون های ماکروویو در اتحادیه اروپا به 135 میلیون دستگاه خواهد رسید.

گاردین می‌نویسد:

تلاش‌ها برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای باید روی افزایش آگاهی و بهبود رفتار مصرف‌کننده در استفاده از لوازم‌خانگی کاراتر متمرکز شود. برای مثال میزان مصرف برق ماکروویوها می‌تواند با تنظیم زمان پخت غذاهای گوناگون کاهش یابد.

با این وجود یکی از پروفسورهای دانشگاه ادینبورگ می‌گوید مصرف‌کنندگان باید نگرانی بیشتری درباره آلایندگی خودروها نسبت به تأثیرات محیطی ماکروویوها داشته باشند.
او می‌گوید:

بله ماکروویوهای بسیار زیادی در اتحادیه اروپا وجود دارند و البته که از برق استفاده می‌کنند اما آلایندگی آن‌ها را نباید با خودروها مقایسه کرد. حدود 30 میلیون دستگاه خودرو در بریتانیا تردد کرده و این خودروها آلایندگی بیشتری نسبت به ماکروویوهای اتحادیه اروپا دارند. جدیدترین داده‌ها نشان می‌دهند که خودروهای سواری بریتانیا در سال 2015 حدود 69 میلیون تن دی‌اکسید کربن تولید کرده‌اند. این میزان آلایندگی 10 برابر بیشتر از آلایندگی تخمین زده شده برای ماکروویوها در کل اتحادیه اروپا می‌باشد.

اگرچه هیچ‌کسی به شما عدم استفاده از ماکروویوها را پیشنهاد نمی‌کند اما خب توجه ما را به آلایندگی دی‌اکسید کربن لوازم‌خانگی جلب می‌کند.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید